Index  •  FAQ  •  Szukaj  

Teraz jest 23 paź 2018, o 15:23

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
 Bateria / Pytania ... 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Bateria / Pytania ...
PostNapisane: 11 mar 2011, o 21:17 
Moderator

Telefon: E52 - 32G
Firmware: PCF 91.004 Monocle Mods
Operator: Play
Nie wiem gdzie się spotkałes z taką sytuacją i co to za cudowny sprzęt był ale to co piszesz to głupoty.
Jeżeli chodzi Ci o to, że uszkodzony uklad ładowania (czytaj taki który nie przestanie ładować) jest w stanie baterie uszkodzić to masz racje ale to jest sytuacja anormalna.
Jeżeli piszesz jako przykład laptop to powiem Ci że tu baterie też mają uklady zabezpieczające (rozwal jedną to zobaczysz).
"bezpiecznik elektroiczny" to też jakaś ciekawostka potrafisz powiedzieć co to jest i czemu "totalnie" blokuje baterie a nie chwilowo na czas "złego ładowania".
Ja mam laptopa podłączonego 24h do prądu od 8 lat (nie tego samego) i żaden układ mi baterii nie zablokował.

PostNapisane: 11 mar 2011, o 23:00 
User

Telefon: E52
Firmware: 081.003
Operator: jeszcze PLUS
Tahion napisał(a):
Nie wiem gdzie się spotkałes z taką sytuacją i co to za cudowny sprzęt był ale to co piszesz to głupoty.
Jeżeli chodzi Ci o to, że uszkodzony uklad ładowania (czytaj taki który nie przestanie ładować) jest w stanie baterie uszkodzić to masz racje ale to jest sytuacja anormalna.
Jeżeli piszesz jako przykład laptop to powiem Ci że tu baterie też mają uklady zabezpieczające (rozwal jedną to zobaczysz).
"bezpiecznik elektroiczny" to też jakaś ciekawostka potrafisz powiedzieć co to jest i czemu "totalnie" blokuje baterie a nie chwilowo na czas "złego ładowania".
Ja mam laptopa podłączonego 24h do prądu od 8 lat (nie tego samego) i żaden układ mi baterii nie zablokował.

No to właśnie ci pisze że baterie laptopów mają bezpiecznik elektroniczny +układy zliczające ilośc cykli ładowania ,w przypadku uszkodzenia bezpiecznika za dużym prądem ,przekroczenia ilości cykli ładowania lub różnicy między ogniwami o więcej niż 50mV elektronika akumulatora blokuje go i przekazuje komunikat do laptopa o uszkodzonej baterii więcej na elektrodzie, jest tam kilkadziesiąt stron na ten temat.Najczęstszymi objawami przeładowania ogniw litowych jest ich spuchnięcie (komórki)dlatego w nowszych są stosowane zabezpieczenia powodujące odłączenie bieguna dodatniego w przypadku mocnego gazowania akumulatora spowodowanego zwarciem albo przeładowaniem

PostNapisane: 11 mar 2011, o 23:30 
Moderator

Telefon: E52 - 32G
Firmware: PCF 91.004 Monocle Mods
Operator: Play
Po co cytujesz post powyżej.
Pokusiłeś się o ładne wytłumaczenie tylko opisujesz sytuację w uszkodzonym ogniwie, lub układzie ładowania laptopa.
A jak to ma się do sprawnej baterii i ładowarki (układu ładującego) w E52 ? odpowiem Ci nijak.
A jak to ma się do baterii w laptopach nie odpowiedziałeś (ja mam swojego IBM podłączonego od 3 lat 24h czemu moja bateria trzyma nadal i to całkiem dobrze nie puchnie nie zwiera i żaden bezpiecznik mi jej nie zablokował).
To co opisujesz to sytuacje awarii jakiejś części i oczywiście mogą się przytrafić.

Na elektrodzie z pewnością jest dużo ciekawych spraw sam często tam zaglądam ale bezmyślne przepisywanie nikomu nie pomoże.
Nie obraź się ale nie będę dalej tego tematu rozwijał bo to wątek o baterii do E52 jeżeli potrafisz swoje opisy zastosować do E52 możemy dyskutować, a jeżeli chcesz teoretyzować co się stanie jak elektrownia zamiast 230v poda 300v albo zamknie się 2000 cykl ładowania to sobie odpuszczam.

PostNapisane: 3 kwi 2012, o 07:31 
User

Telefon: Nokia E7
Firmware: 111.040.1511
Operator: Plus
Ja mam w mojej Nokii z orange Li-Polymer ale i tak trzyma tylko 3-4 dni przy normalnym użytkowaniu.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10