Index  •  FAQ  •  Szukaj  

Teraz jest 17 lis 2018, o 07:39

E52 - problem z kartą pamięci 
Autor Wiadomość
 Tytuł: E52 - problem z kartą pamięci
PostNapisane: 9 lis 2013, o 15:16 
User

Telefon: E52
Firmware: 091.003
Operator: Orange
Niedawno kupiłem używaną Nokię E52 i zakupiłem do niej kartę pamięci GOODRAM microSDHC 16GB class 10. Karta pamięci działa normalnie, kiedy włożę ją w czytnik kart w laptopie, można kopiować dane, formatować, odczytywać dane. Jednak gdy chcę wgrać na nią jakieś dane poprzez podłączenie telefonu do USB i transferować dane czy to normalnie wchodząc w Mój Komputer i na kartę czy poprzez Nokia Suite, nie da się tego zrobić, pliki nie kopiują się (pasek postępu stoi) albo wyskakuje błąd o tym, że nie da się skopiować plików. W telefonie karta zachowuje się też dziwnie, z jednej strony można ją formatować, można odczytywać dane (chociaż na początku utwór mp3 zatrzymywał się po 2s i wyskakiwał błąd), ale nie można kopiować danych (np. mp3) z pamięci telefonu do karty. Wtedy wyskakuje "Błąd dysku, ponów próbę, albo utracisz dane". Ten błąd wyskakuje też czasami po włączeniu telefonu z kartą w środku albo kiedy próbuję coś robić na karcie. Dodam jeszcze, że testowałem inne karty (HAMA 16GB class 10) i tam ten błąd nie wyskakiwał, chociaż długo z nią nie posiedziałem, bo wziąłem ją na chwilę od kumpla (który też ma E52 i nie ma żadnych problemów z kartą pamięci), jednak kiedy włożył moją do swojego telefonu, to karty w ogóle nie wykrywał. Druga karta to 2GB (innego kolegi), która też nie sprawiała problemów, a kiedy dałem swoją żeby mi sprawdził (Samsun Galaxy chyba S3 czy coś takiego) to karta miała "0b wolnych/0b" - jak zepsute płyty CD czy coś podobnego. Z jednej strony myślałem, że to błąd softu telefonu (bo takie informacje wyczytałem na różnych forach - temat bywa poruszany), ale skoro karta "trochę" działa w moim telefonie, bez problemów działa w komputerze, nie działa na innych fonach, a inne karty w moim telefonie nie sprawiają kłopotów, to nie mam zielonego pojęcia co jest grane. Wersja softu w moim telefonie 091.003 (nie znam się na tym zbytnio, jest jeszcze informacja o wersji niestandardowej). Przymierzałem się do wgrania nowego softu, ale nie wiem czy jest taka konieczność i czy to coś pomoże, dlatego wolę zapytać.