Index  •  FAQ  •  Szukaj  

Teraz jest 17 sie 2018, o 22:06

Nagły spadek czasu pracy baterii - 3 różne 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nagły spadek czasu pracy baterii - 3 różne
PostNapisane: 22 cze 2014, o 18:33 
User

Telefon: E52
Firmware: 052.003
Operator: Orange
Witam,

od kilku tygodni bateria w moim telefonie wytrzymuje max 48h gdzie wcześniej przy tak samo intensywnym używaniu starczała na kilka dni, przeważnie 4. Żadne ustawienia nie były zmieniane.

Testowałem 2 baterie, pierwsza z mojego aktualnego telefonu (około 2 letnia), druga (3-4 letnia) ze starego w którym padła płyta główna. Uznałem, że obie są stare i kupiłem nową na allegro za około 60zł wysyłką ( http://allegro.pl/oryginalna-bateria-no ... 97386.html niby oryginał).

Czy ta nowa może być nieoryginalna i marnej jakości? Gdy dzwoniłem do Nokia Poland powiedzieli mi, że nie mają już w sprzedaży baterii do tego telefonu...

Dodam, że mniej więcej od czasu jak "osłabła" mi bateria gdy jestem za granicą non stop (około 15 w ciągu kilku godzin) przychodzą mi SMS od Operatora o treści: "Rozpocząłeś transmisję danych w roamingu koszt to..." Nie mam żadnej aplikacji korzystającej z internetu, przynajmniej tak mi się wydaje. A może mam coś co cały czas chce się połączyć z internetem również w PL ale wtedy nie przychodzą te powiadomienia i ma to wpływ na pożeranie prądu?

Tytuł: Re: Nagły spadek czasu pracy baterii - 3 różne
PostNapisane: 25 maja 2015, o 19:13 
User

Telefon: Samsung
Firmware: GT-15700
Operator: T-MOBILE
Szybciej pada ci bateria, jeżeli dużo jej używasz. Ja z kolei miałam tak, że jak używałam telefonu "raz na jakiś czas" do odpisywania na sms-y, raz dziennie dzwoniłam to bateria trzymała mi ok. pięć dni. Później, kiedy wgrałam sobie pliki muzyczne na telefon i często słuchałam muzyki, to bateria potrafiła mi paść drugiego dnia. Wszystko się zużywa, widać sms-y o komunikatach, że jesteś za granicą osłabiają twoją baterię.