Index  •  FAQ  •  Szukaj  

Teraz jest 22 cze 2018, o 21:43

Problem z baterią 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problem z baterią
PostNapisane: 22 cze 2015, o 20:56 
User

Telefon: Nokia e52
Firmware: 081
Operator: T-Mobile
Witam. Szukałem na forum, ale nie mogłem znaleźć pasującego do mojego problemu. Jak jest naładowana bateria i po kilku dniach użytkowania telefonu spadnie do połowy to wyskakuje powiadomienie" Bateria rozładowana" i miga ostatnia kreska. Pomóżcie mi w rozwiązaniu tego problemu:) Pozdrawiam

Tytuł: Re: Problem z baterią
PostNapisane: 26 cze 2015, o 19:29 
User

Telefon: Motorola Droid 4
Czy bateria jest na pewno sprawna?
Próbowałeś może użyć innej baterii?
Jeśli problem zniknąłby, to oznaczałoby uszkodzenie dotychczas używanej baterii.

PostNapisane: 28 cze 2015, o 19:00 
User

Włożyłem inną baterię oryginalną Nokii i problem jest ten sam. Czy aktualizacja oprogramowania rozwiązała by ten problem? Pozdrawiam :)

PostNapisane: 28 cze 2015, o 19:46 
User

Może na początek warto spróbować tzw. hard resetu.
Jak to zrobić:
http://nokiahacking.pl/jak-wykonac-tzw- ... .htm#p4075
Ważna uwaga - reset wykasuje wszystkie dane z telefonu, więc trzeba je przedtem skopiować gdzieś indziej.
Druga ważna uwaga. Lepiej na wszelki wypadek wyjąć na czas resetu kartę pamięci i kartę SIM.
No i trzecia ważna uwaga. Na początku roku Nokia pozamykała prawie wszystkie serwery związane z Symbianem, więc po wyczyszczeniu telefonu nie będzie możliwości dogrania niektórych rzeczy takich jak np.język polski mówiony do aplikacji Mowa. Nie wiem jak wygląda sprawa z aktualizacjami map (to chyba jeszcze działa) i aktualizacjami wbudowanych aplikacji (tutaj już nie mam pojęcia jak wygląda sytuacja).

PostNapisane: 25 lip 2015, o 14:32 
User

mp107 napisał(a):
Może na początek warto spróbować tzw. hard resetu.
Jak to zrobić:
http://nokiahacking.pl/jak-wykonac-tzw- ... .htm#p4075
Ważna uwaga - reset wykasuje wszystkie dane z telefonu, więc trzeba je przedtem skopiować gdzieś indziej.
Druga ważna uwaga. Lepiej na wszelki wypadek wyjąć na czas resetu kartę pamięci i kartę SIM.
No i trzecia ważna uwaga. Na początku roku Nokia pozamykała prawie wszystkie serwery związane z Symbianem, więc po wyczyszczeniu telefonu nie będzie możliwości dogrania niektórych rzeczy takich jak np.język polski mówiony do aplikacji Mowa. Nie wiem jak wygląda sprawa z aktualizacjami map (to chyba jeszcze działa) i aktualizacjami wbudowanych aplikacji (tutaj już nie mam pojęcia jak wygląda sytuacja).

Nadal pozostaje ten sam problem, który opisałem w poście pierwszym. Hard reset nie pomógł :( . Może jeszcze jakieś pomysły? Pozdrawiam :)

PostNapisane: 29 lip 2015, o 12:50 
User

Można by jeszcze spróbować wgrać drugi raz oprogramowanie (nie chodzi mi o aktualizację), ale z tym już nie pomogę, bo nie jestem za bardzo "w temacie" i nie chcę wprowadzić w błąd.
Wydaje mi się, że jak to nie pomoże to oznacza uszkodzenie "sprzętowe" telefonu i wizytę w serwisie.

EDIT:
Warto by było jeszcze upewnić się, że wszystkie styki baterii w telefonie dobrze łączą. Jest ich trzy - dwa to plus i minus, a jeden to można powiedzieć, że wskaźnik pojemności baterii. W przypadku gdy ten ostatni nie łączy mogą dziać się różne "cuda" z baterią.
Więcej pomysłów niestety już nie mam.

PostNapisane: 15 sie 2015, o 11:16 
User

Problem niby naprawiony. Przeczyściłem wszystkie blaszki które łączą baterię i te po prawej. Po włożeniu nowej baterii telefon nie chciał się włączyć nawet jak ją chciałem naładować. Wsadziłem starą i telefon trzyma 4-5 dni. Więc, dzięki mp 107 za pomoc :)