Index  •  FAQ  •  Szukaj  

Teraz jest 13 gru 2018, o 19:24

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Czy z E52 da się zrobić wygodny telefon? 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czy z E52 da się zrobić wygodny telefon?
PostNapisane: 23 kwi 2011, o 22:45 
User

Telefon: 6300, E52
Firmware: 052.003
Operator: ERA
Witam!

Od tygodnia mam E52, na którą przesiadłem się z 6300 i jakoś nie potrafię się do tego telefonu przekonać. Mam wrażenie, że tak się producent rozpędził w upychaniu weń bajerów, że zapomniał o tym, żeby z tego telefonu można było zwyczajnie intuicyjnie korzystać. To co mnie irytuje:
1.Dlaczego nie można w skrótach na aktywnym trybie gotowości wstawić odtwarzacza i radia tak jak w platformie S40? Tam można było z tego skrótu uruchamiać te aplikacje, a podczas odtwarzania wyświetla się tytuł (to akurat pojawia się i w E52), a najeżdżając na ten skrót można zmieniać utwory (lewo-prawo). W każdej chwili, przytrzymując czerwoną słuchawkę można było wyłączyć odtwarzacz/radio - komu to przeszkadzało? Teraz trzeba wchodzić do odtwarzacza, żeby go wyłączyć - bezsens.
2. Po co cały czas mam być w aktywnym trybie gotowości? Nie można było zostawić tego jak w S40 - wchodziło się w niego np. strzałką w dół. Wtedy można było klawisze kierunkowe wykorzystać do skrótów, a navi-keya jak w prawdziwej nokii do wejścia do menu. Teraz - albo skróty, albo aktywny tryb gotowości. A menu jak w jakimś zdechłym sonyericssonie, pod jakimś maleńkim guziczkiem. Wrr.
3. Dlaczego w odebranych smsach nie można już wykorzystać szczegółów? To było genialne - ktoś wysyłał mi adres internetowy albo numer do kogoś, klikałem "szczegóły" i mogłem od razu zapisać ten numer, zadzwonić pod niego, albo pójść do adresu internetowego - przeszkadzało to w czymś?
4. Bateria: nie łudziłem się że będzie trzymać 28 dni, ale liczyłem przynajmniej na tydzień. Tymczasem (fakt, trochę się nim jeszcze bawię, ale bez przesady) trzyma nieco ponad dzień?!
5. Te wyświetlające się propozycje wyrazów w T9 przy pisaniu smsów - po kiego grzyba zasłania mi to pół ekranu?
6. Nie słychać przychodzących smsów i wciąż nie wiem czemu - profile dźwiękowe ustawione jak trzeba, dźwięk standardowy, sms przychodzi a telefon ani nie drgnie. Nie ma wibry, nie ma dźwięku, nawet się nie podświetla, wyskakuje tylko ten kwadracik że jest sms.
7. Blokowanie klawiatury - po kiego grzyba zmieniać dobre rozwiązanie, sprawdzone od kilkunastu lat we wszystkich modelach nokii. Przecież temu telefonowi niczego nie brakuje, ma normalną pełną klawiaturę i navi - keya, czemu nie można NORMALNIE blokować/odblokowywać klawierki?!
8. Notatki w aktywnym trybie gotowości - w S40 były, teraz nie ma. Tzn. są, w kalendarzu. Ale jak chcę sobie zapisać np. hasło dostępu do wifi w pracy, albo żeby nie zapomnieć kupić wykałaczek jak idę na zakupy, to mam wymyślać jakieś terminy, godziny, daty i wpisywać w kalendarz? BEZ SENSU. Super, pod symbiana jest przecież mnóstwo softu w sieci - i co z tego? Jeżeli chodzi o notatki, to wymyślają jakieś szyfrowane, bezpieczne, hiper super i mega - ale ja chcę po prostu mieć w aktywnym trybie gotowości okienko, w którym mogę sobie wpisać co chcę - czysty tekst, bez fajerwerków!
9. Przycisk odbioru rozmowy w zestawie słuchawkowym już nie przełącza utworów/stacji radiowych - no i komu to i w czym przeszkadzało, że tego już nie ma?
10. Skróty do aplikacji w aktywnym... - całe 6 sztuk - po co takie ograniczenie? Jakiś mundry wymyślił, że więcej nie trzeba, i zabrał taką możliwość. Tak z innej beczki - to tak jak na Allegro - jakiś debil wymyślił, że nie ma potrzeby, żeby sortować samochody według rocznika i wyłączył taką możliwość. Za to wspaniałomyślnie dał podpowiedź, jakie wartości może przyjmować rocznik - do 1900 do 2100 - to normalnie qrewsko ważna informacja, ja nie wiem jak bez niej można było wcześniej wyszukiwać samochodów?
11. Radio - po cholerę mam za każdym razem wybierać czy chcę słuchać fm czy z internetu? Nie można było tego jakoś rozdzielić?
12. Menu - do intuicyjności to mu trochę brakuje. Milion poziomów, niektóre tworzone na siłę - np. panel ster.->ustawienia->i tu mamy 4 opcje, ale po wejściu w dowolną z nich widzimy okienko z zakładkami - czterema, dokładnie tymi samymi. Mogłoby się to wyświetlać już po kliknięciu w ustawienia i może trochę łatwiej by to menu było rozkminić.
13. Jest lampka led w telefonie - czy to taki problem dorzucić fabrycznie oprogramowanie do używania jej jako latarki? Chyba nie trudno siędomyślić, że taki rzeczy się każdemu przydają - kto z Was nigdy nie podświetla sobie ekranikiem drogi idąc do auta czy do piwnicy po ogórki;-)? Ale nie ma - trzeba szukać jakiegoś lipnego softu w sieci.

14.Konwerter - to akurat sprawa czysto softowa i da się "naprawić", ale muszę o tym wspomnieć - im nowszy telefon, tym bardziej zacofany konwerter - ten najnowszy wygląda jak wyjęty z telefonu z monochromatycznym wyświetlaczem sprzed 12 lat i ma cholernie mało jednostek do wyboru.

15. Na deser to podpisywanie oprogramowania i inne cuda z zabezpieczeniami, ech.....ale na to to chyba rady nie ma i tak już będzie w każdym nowym telefonie.

Znacie jakieś sposoby przynajmniej na część moich bolączek? Da się z tego zrobić telefon, czy trzeba się do tego przyzwyczaić? Zastanawiam się nad powrotem do mojej 6300 - w niej wq.wiały mnie tylko małe klawisze.....

Tytuł: Re: Czy z E52 da się zrobić wygodny telefon?
PostNapisane: 24 kwi 2011, o 10:13 
Moderator

Telefon: E52 - 32G
Firmware: PCF 91.004 Monocle Mods
Operator: Play
Wiesz co ciężko się na takie dywagacje odpowiada bo jak dla mnie pisanie: po co coś jest, czemu tego nie ma itp. jest trochę bez sensu bo odpowiedź jest prosta komuś się tak bardziej podobało. Niestety nie jesteś wyznacznikiem ogółu użytkowników telefonów (nawet nie E52).

Ale postaram się coś wyjaśnić:
1.Faktycznie szkoda ale do tego jest Aktywny tryb gotowości.
2.Bo jest bardziej funkcjonalny i nie ma sensu przebywać w zwykłym. Nawet wydaje mi się że ten tryb nie jest już wspierany i rozwijany w symbianie jest bo jest.
3.Można to robić.
4.Oddaj do serwisu nie powinno być tak krótko.
5.Tu się nie wypowiadam uważam że to bzdurna funkcja i nie używam jej (moje zdanie nie uważam że to wada i nie piszę aby ją usunąć)
6.Oddaj do serwisu innym działa.
7.Na początku denerwowało mnie to ile wlezie teraz denerwuje mnie ten stary układ. Kwestia przyzwyczajenia.
8.Wydaje mi się że są takie notatki nie używam i nie chce mi się szukać.
9.Przełącza
10. Popieram moim zdaniem powinno być znacznie więcej. Ale większość ludzi nawet tego nie używa. Zresztą Ty chyba też bo pisałeś że brakuje Ci przełączania na normalny tryb.
11.Pewnie można było ale po co jak może być razem (taki sam bzdurny argument jak Twój).
12.To twoja subiektywna opinia i jeżeli tak uważasz to tak jest.
13.To jest telefon biznesowy i nie przewidzieli że będzie służył jako latarka. Ja nigdy nie świecę sobie w drodze do samochodu. A aplikacje do latarki są fajne.
14.Nie mam zdania na ten temat (nie używam)
15.Uważam że to mega głupota i nie potrafię znaleźć racjonalnego argumentu po co to jest. Dlatego łamanie softu jest obowiązkowe.

PostNapisane: 24 kwi 2011, o 10:43 
User

Telefon: E52 & Galaxy GIO
Firmware: 054.003
Operator: T-Mobile & Play
5. Dość dobrze się to sprawdza, muszę przyznać że poprawiło to pisanie w stosunku do E51. Zwłaszcza że przesuwanie działa na tym samym jednym klawiszu #. Zdecydowanie szybciej piszę niż na E51.
11. W E51 było osobno jako oprogramowanie i wtedy to mi przeszkadzało. Teraz jest ok, zwłaszcza że to tylko jeden klik więcej, bo po wejściu podświetlone jest radio FM a nie internetowe i nic nie trzeba przesuwać.
15. Teoretycznie jest to zabezpieczenie przed uszkodzeniem telefonu instalując oprogramowanie nieznanego pochodzenia. W sumie sprawdza się to nawet jak się je obchodzi. Mało osób pakuje wirusy przy crackowaniu programów.

PostNapisane: 24 kwi 2011, o 10:50 
Moderator

Dzięki LocDog za uzupełnienie.

PostNapisane: 24 kwi 2011, o 12:53 
User

Telefon: nokia E52
Operator: PLAY
Osobiście uważam ten telefon za baardzo wygodny :) a co do Twoich wyliczen to:
Ad. 4. Bateria przy naprawdę dużym użytkowaniu, smsy, rozmowy, bardzo dużo WiFi i odtwarzacza spokojnie tydzien czasu trzyma, jest to takie minimum jakie mi trzyma. Od 7 do 10 dni, w zależności od użytkowania.
Ad. 5. Da sie te przewidywania tesktu najnormalniej wyłączyć :)
Ad. 6. Dźwięki i wibra normalnie działają, możliwe, że masz coś z telefonem :)
Ad. 7. Z blokowaniem klawiatury przesadzasz, takie rozwiązanie jest wygodniejsze do obsługiwania jedną ręką.
Ad. 8. Notatki również normalne są, trzeba jeszcze w ustawieniach zaznaczyć, żeby były widoczne na pulpicie :)
Ad. 12. Menu zawsze możesz dostosować sobie sam. Ja osobiście jednak uważam, że jest intuicyjne i bezproblemowe :)
Ad. 13. Niby samej opcji latarki nie ma, trzeba wgrać, ale jeżeli nie chcesz wgrywać to po prostu włączasz kamerę i nagrywnie z włączonym światłem i działa tak samo jak latarka :)
To byłoby tyle moich spostrzeżeń :) Miłego korzystania z telefonu :) I zwróć uwagę rzeczywiście na te dzwonki i baterię bo nie jest to normalne! Pozdro!

PostNapisane: 24 kwi 2011, o 13:30 
User

4. Twoje pierwsze zdanie odpowiada na to pytanie. U mnie też telefon trzymał 2 dni na samym początku. Pamiętaj że bateria osiągnie swoje maksimum po kilku cyklach dopiero.
12. Taką zaletę ma symbian że możesz ikony przestawiać według widzimisie. Nawet na główne menu z folderami systemowymi. Jest to telefon z systemem i brak tak szczegółowych opcji mnie osobiście by irytował. Nawet jest ich za mało moim zdaniem.

PostNapisane: 24 kwi 2011, o 13:33 
Moderator

LocDog napisał(a):
4. Twoje pierwsze zdanie odpowiada na to pytanie. U mnie też telefon trzymał 2 dni na samym początku. Pamiętaj że bateria osiągnie swoje maksimum po kilku cyklach dopiero.

Chłopaki jeżeli myślicie że bateria "osiągnie jakieś maximum" z 1 dnia do 7 dni to naprawdę jesteście naiwni.

PostNapisane: 24 kwi 2011, o 14:33 
User

Mój przykład to potwierdza. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że na początku to jest zabawa z telefonem a później normalne użytkowanie i to też wpływa na długość. Ale zdecydowanie wydłużyła mi się praca po tym czasie. Pamiętam moje zdziwienie, 2 dni? Szok. Teraz 10.

PostNapisane: 24 kwi 2011, o 14:35 
Moderator

:)
Dobra nie ma sensu dyskutować siła plotki jest widać ogromna.

PostNapisane: 24 kwi 2011, o 15:31 
User

Jeśli plotką jest że kupiłem ten telefon i mówię tylko o sobie to tak. A może to jakiś sen i wcale nie mam tego telefonu od miesiąca :p

PostNapisane: 25 kwi 2011, o 13:37 
User

Telefon: 6300, E52
Operator: ERA
>Ad. 4. Bateria przy naprawdę dużym użytkowaniu, smsy, rozmowy, bardzo dużo >WiFi i odtwarzacza spokojnie tydzien czasu trzyma, jest to takie minimum jakie mi >trzyma. Od 7 do 10 dni, w zależności od użytkowania.

W takim razie z moim telefonem jest chyba rzeczywiście coś nie tak;-(

>Ad. 5. Da sie te przewidywania tesktu najnormalniej wyłączyć :)
Przewidywanie tak, ale t9 wyłączać nie chcę, bo używam go od wielu lat i nie będę nagle na nowo się uczył klikania milion razy każdego przycisku, bo ktoś coś "usprawnił".

>Ad. 6. Dźwięki i wibra normalnie działają, możliwe, że masz coś z telefonem :)
Pomogło przeflashowanie softu, więc ten punkt wycofuję

>Ad. 7. Z blokowaniem klawiatury przesadzasz, takie rozwiązanie jest wygodniejsze >do obsługiwania jedną ręką.
Nie chodzi o to, że jest nie wygodne - dla mnie jest tak samo wygodne, jak stare, ale po co zmieniać na siłę coś, co bylo dobre, tylko po to, żeby było inaczej?

>Ad. 8. Notatki również normalne są, trzeba jeszcze w ustawieniach zaznaczyć, żeby >były widoczne na pulpicie :)

Możesz podpowiedzieć dokładnie jak je włączyć? Mi się nie udało - moge tylko wyświetlić notatki kalendarza. Wiesz że się da, bo to robiłeś, czy wydaje Ci się, że gdzieś coś takiego widziałeś?

>Ad. 12. Menu zawsze możesz dostosować sobie sam. Ja osobiście jednak uważam, >że jest intuicyjne i bezproblemowe :)
To chyba jesteś w dość nielicznej grupie - z tego co tu wyczytałem nie tylko ja tę nokię krytykuję za burdel w menu.

>Ad. 13. Niby samej opcji latarki nie ma, trzeba wgrać, ale jeżeli nie chcesz wgrywać >to po prostu włączasz kamerę i nagrywnie z włączonym światłem i działa tak samo >jak latarka :)

Taa, można też nosić z sobą w kieszeni latarkę na baterie, albo małe dynamko;-)

>To byłoby tyle moich spostrzeżeń :)

Ja dodam jeszcze jedno, którego chyba nie podważycie: przy wstawianiu numeru podczas wysyłania smsa w S40 pojawiały się opcje rejestr i ostatnio używane - genialne, bo często wysyłałem smsy do kilku tych samych osób, więc zamiast wygrzebywać je z książki, wystarczyło wybrać z krótkiej listy. Niestety, ktoś uznał że lepiej poupychać w telefon milion bzdurnych nikomu nie potrzebnych funkcji, a inne zabrać.

>Miłego korzystania z telefonu :)

Dzięki;-)

>I zwróć uwagę >rzeczywiście na te dzwonki i baterię bo nie jest to normalne!

Z dzwonkami się wyjaśniło j/w. Co do baterii - wyłączyłem wygaszacz (miałem aplikację cClock, wyświetlającą godzinę i datę - teraz ustawiłem czarny ekran) i przestałem się bawić wifi. Ładowany w sobotę dziś (poniedziałek) pokazuje 85%, więc może będzie lepiej.

Pozdr.
Maciek

PostNapisane: 26 maja 2011, o 16:28 
User

Telefon: E52
Pomóżcie mi, ponieważ nie mogę nigdzie znaleźć. Szukam programu który uczyni z diody od lampy błyskowej latarkę. Nie chcę mieć latarki z wyświetlacza, bo ostatnio bym się zabił idąc drogą nieoświetloną i przyświecając sobie programem latarką używającą wyświetlacz ;/

Ciekawe jest o tym kilka razy, ba nawet temat jest viewtopic.php?f=37&t=1142&hilit=Latarka&view=unread#unread. Za takie lenistwo to się nagroda należy
T

PostNapisane: 19 cze 2011, o 17:51 
User

Telefon: Nokia E52
Firmware: 081.003
Operator: Orange
Witam.
Szukam rozwiązania problemu, ale póki co nie potrafię znaleźć, dlatego zapytam tutaj.
W poście pierwszym w pkt 9 zostało napisane
"9. Przycisk odbioru rozmowy w zestawie słuchawkowym już nie przełącza utworów/stacji radiowych - no i komu to i w czym przeszkadzało, że tego już nie ma?"
W odpowiedzi ktoś napisał, że przełącza, natomiast u mnie jest podobny problem. Przycisk z zestawu nie działa (testowane na kilku kompatybilnych zestawach)

Ktoś wie, jak to rozgryźć? Co może być powodem braku działania tego przycisku?

Dodam jeszcze, że przytrzymanie dłuższe przycisku wywołuje opcję głosowego wybierania nru, więc ta opcja działa prawidłowo.

PS. Na f. 052.003 było to samo. Natomiast w sofcie pierwotnym 034.001 wszystko było OK.

PostNapisane: 19 cze 2011, o 19:32 
User

Telefon: nokia E 52
Operator: play
Można z powodzeniem przełączać stacje radiowe,tylko należy je wcześniej zaprogramować.(zapisać)
Pozdrawiam.

PostNapisane: 19 cze 2011, o 19:36 
User

Telefon: Nokia E52
Operator: Orange
artur53, z radiem fakt :)
A z mp3 jesteś w stanie pomóc?
Odpalam przykładowo:
Odtw.muzyki - wszystkie utwory
Klawiszami lewo / prawo mogę zmieniać utwory, natomiast przyciskiem z zestawu nie :/

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona