Index  •  FAQ  •  Szukaj  

Teraz jest 24 paź 2018, o 02:02

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Czy z E52 da się zrobić wygodny telefon? 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Czy z E52 da się zrobić wygodny telefon?
PostNapisane: 19 cze 2011, o 19:55 
Moderator

Telefon: E52 - 32G
Firmware: PCF 91.004 Monocle Mods
Operator: Play
A na jakim playerze nie działa bo na PowerMp3 Ultra v1.18 działa bez problemu.

PostNapisane: 19 cze 2011, o 20:05 
User

Telefon: Nokia E52
Firmware: 081.003
Operator: Orange
Na domyślnym...
Nie wiem czy tak ma być, ale do tej pory na wszystkich Nokiach działał przycisk, i nie wiem czy nie za dużo wymagam od E52 :D

PostNapisane: 28 paź 2011, o 15:14 
User

Telefon: E52
Firmware: 054.003
Operator: T-Mobile
Witam wszystkich
Od kilku dni jestem nieszczęśliwym posiadaczem E52 i właśnie takiego wątku szukałem. Pozwalam się zatem podpiąć pod temat
Telefon mam jako służbowy i nie miałem wpływu na jego wybór. A telefonu potrzebuję jedynie do dzwonienia i pisania SMS-ów.
Wcześniej miałem Nokię 6303 i obsługa E52 jeśli chodzi o dzwonienie i pisanie SMS-ów jest o niebo gorsza.

1. Gdy wyszukuję Kontakt i wpiszę np. K to nie wyszukuje pierwszego kontaktu o nazwisku rozpoczynającym się na K tylko wszystkie kontakty które zawierają w nazwie czasem wieloczłonowej literę K. Telefon prawie nigdy nie znajduje na pierwszym miejscu kontaktu o który mich chodzi. Da się to jakoś zmienić?

2. Kontakty - czemu nie można ustawić wyświetlania Kontaktów tak aby poniżej kontaktu wyświetlić także numeru telefonu? Super to ułatwiało gdy chciałem tylko znaleźć numer i wybrać go z innego aparatu. A tak kolejny klik aby wejść głębiej. Da się ustawić widok kontaktów aby obok nazwiska prezentował od razu numer?

3. Słownik T9. W poprzedniej Nokii * wybierałem kolejne proponowane wyrazy, tu pojawia sie lista, muszę z niej wybrać i zatwierdzić, w efekcie 3x więcej klikania. Ta się ominąć tą listę?

4. SMS-y - poprzednio mogłem zdefiniować domyślnego adresata SMS-ów (czyli najczęściej używanego), do tego łatwo mogłem wybrać adresata SMS-a z listy ostatnich adresatów SMS-ów lub listy połączeń (np. gdy ktoś do mnie ostatnio dzwonił) - to ostatnie akurat jest do zrobienia - można wysłać z SMA z listy połączeń ale nie z poziomu Wiadomości. Tu chyba się nic nie da zrobić.

5. Chcę wysłać Wiadomość SMS to po co gdy wchodzę w pozycje Nowa Wiadomość pyta mnie czy chcę wysłać Wiadomość, Wiadomość audio czy też E-maila? Gdybym chciał wysłać e-maila to wszedłbym w e-mail - kolejny niepotrzebny klik.

6. Wiadomości SMS do kilku osób jednocześnie wysyłam może raz czy dwa razy do roku. Tu muszę wyszukać w ten sam idiotyczny sposób jaki opisałem w pkt. 1 kontakt , zaznaczyć i innym klawiszem kliknąć OK. Da się to zrobić szybciej i prościej?

7. Gdy telefon zostanie podłączony przez bluetooth z samochodowym zestawem głośnomówiącym to gdy używamy nawigacji to nie podaje poleceń głosowych. Trzeba rozłączyć telefon od zestawu to wtedy gada. Też tak macie czy tylko u mnie tak jest?
Da się wyłączyć komunikaty w stylu jedziesz z niedozwoloną prędkością? Czadem potrafi tak gadać bez przerwy co kilkanaście sekund co jest bardzo irytujące bo nie da się jeździć cały czas z dozwoloną prędkością.

8. Kalkulator w biznesowym telefonie wygląda jak z epoki Windows 3.11. Żenada. Korzystanie z podręcznej pamięci jest tak uciążliwe że odechciewa się w ogóle z niej korzystać. Czy jest dostępny kalkulator naukowy jak w poprzednich Nokiach aby móc wykonywać bardziej zaawansowane wyliczenia?

Pozdrawiam wszystkich użytkowników E52 i łączę się w bólu z tymi którzy szukali łatwego w obsłudze telefonu do dzwonienia a przy okazji do mailowania i przeglądania internetu. Te telefon do dzwonienia niestety mało się nadaje.

PostNapisane: 28 paź 2011, o 17:52 
User

Telefon: Nokia E52
Firmware: 081.003
Operator: T-Mobile
Tomi_ napisał(a):
1. Gdy wyszukuję Kontakt i wpiszę np. K to nie wyszukuje pierwszego kontaktu o nazwisku rozpoczynającym się na K tylko wszystkie kontakty które zawierają w nazwie czasem wieloczłonowej literę K. Telefon prawie nigdy nie znajduje na pierwszym miejscu kontaktu o który mich chodzi. Da się to jakoś zmienić?

Ale jeśli chodzi o dzwonienie to E52 ma coś cudownego. Po prostu nie wchodź w kontakty tylko wybierz z klawiatury numerycznej pierwsze 2-3 znaki z kontaktu. Np. Dla "dom" wciśnij 366 i wyskoczy numer do domu. Fantastyczne to jest - reszta tak jak mówisz tylko ona gorsze jak chodzi o ergonomię. Swego czasu założyłem też taki wątek.

Tomi_ napisał(a):
5. Chcę wysłać Wiadomość SMS to po co gdy wchodzę w pozycje Nowa Wiadomość pyta mnie czy chcę wysłać Wiadomość, Wiadomość audio czy też E-maila? Gdybym chciał wysłać e-maila to wszedłbym w e-mail - kolejny niepotrzebny klik.

Przypisz do klawisza od wiadomości po dłuższym przyciśnięciu "nowa wiadomość tekstowa" mocno upraszcza obsługę E52.

Tomi_ napisał(a):
6. Wiadomości SMS do kilku osób jednocześnie wysyłam może raz czy dwa razy do roku. Tu muszę wyszukać w ten sam idiotyczny sposób jaki opisałem w pkt. 1 kontakt , zaznaczyć i innym klawiszem kliknąć OK. Da się to zrobić szybciej i prościej?

Ja wysyłam raz w roku taką wiadomość. Ale można szybciej. Słuchawka -> OK -> słuchawka.

Tomi_ napisał(a):
8. Kalkulator w biznesowym telefonie wygląda jak z epoki Windows 3.11. Żenada. Korzystanie z podręcznej pamięci jest tak uciążliwe że odechciewa się w ogóle z niej korzystać. Czy jest dostępny kalkulator naukowy jak w poprzednich Nokiach aby móc wykonywać bardziej zaawansowane wyliczenia?

True.

Tomi_ napisał(a):
Pozdrawiam wszystkich użytkowników E52 i łączę się w bólu z tymi którzy szukali łatwego w obsłudze telefonu do dzwonienia a przy okazji do mailowania i przeglądania internetu. Te telefon do dzwonienia niestety mało się nadaje.

Przywykłem. Ale z tym dzwonieniem, nie ma tak źle... Za to też mam parę żali np. kalendarz coś z czego korzystałem namiętnie, teraz musiałem się odzwyczaić na rzecz budzika i notatek. Swoją drogą notatki też są spieprzone, 4 klawisze więcej, ale w nową notatkę trzeba wchodzić przez menu. :arrow: viewtopic.php?f=69&t=1988

Ps. Ale żeby nie było ten GPS naprawdę jest fajny. Nawet krytykowane Ovi na krótkie trasy jest OK, gdyby tylko nie trzeba było kalibrować kompasu za każdym razem.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2