Index  •  FAQ  •  Szukaj  

Teraz jest 17 lis 2018, o 08:34

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Jaki telefon był przed E52 i dlaczego zmieniliśmy? 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jaki telefon był przed E52 i dlaczego zmieniliśmy?
PostNapisane: 17 kwi 2011, o 21:29 
User

Telefon: E52
Firmware: 054.003
Operator: ORANGE
W ciągu minionego roku użytkowałem:
- N900 - kupiony w przedsprzedaży, ciekawy fon, mało użytecznych programów,
- SGS I9000 - kupiony przy przedłużaniu umowy u operatora - zabawka z niezłym ekranem i totalnymi zwiechami. Bateria i jakość wykonania tragedia (nie mówiąc o szybce, której niby się nie da zarysować).
- na krótko powrót do N900 - niestety trafiłem na model "Assembled in China". Zwiechy, czasami brak możliwości połączenia się z netem pomimo pełnego zasięgu UMTS.
- od dzisiaj E52...

PostNapisane: 24 kwi 2011, o 12:09 
User

Telefon: e52
Firmware: 052.003
Operator: play
do tej pory byłam wierna motoroli: k1, później rokr e8. teraz mam nokię e52.
zmiana telefonu to w moim przypadku nie tylko kwestia nowej umowy z operatorem, ale także potrzeba zmiany telefonu na coś "poważniejszego" i stabilniejszego od kapryśnych motoroli

PostNapisane: 18 maja 2011, o 21:39 
User

Firmware: 052.003.272.02
Operator: plus
Witajcie,

Przed E52 mialem Nokie 6070. Byl to dla mnie idealny klasyczny telefon, tak dlugo... dopoki po trzech latach zwyczajnie sie nie rozpadł. Nieco wczesniej strasznie zaczely w nim nie laczyc klawisze, i trzeba bylo sporo sie owciskac zeby cos poprawnie napisac bez bledu. Bateria o dziwo, pomimo 3 lat potrafila nadal wytrzymac 5-6 dni przecietnego uzywania, tj. glownie stanu czuwania i paru/nastu smsow dziennie albo kilku minut rozmow. Co mi podobalo sie w 6070, telefon trzymal w pamieci edytora ostatnio napisanego smsa (swietna funkcja, pomagala rowniez jako notatnik–chwilowa lista zakupow), oraz posiadal mozliwosc latwego wysylania smsow poprzez liste ostatnich odbiorcow.

E52 dwoch ostatnich wyzej wymienionych rzeczy juz nie ma. Przyznam, ze troche mi ich brakuje. Jesli ktos wie jak to sobie na niej przywrocic, stawiam piwo :)

A teraz do rzeczy. Poniewaz poprzedni telefon umarł, i zostal pochowany z honorami, zaczalem zastanawiac sie nad kupnem nowego, chwilowo zadowalajac sie stara motka A1000, z uszkodzonym mikrofonem i ukladem ladowania; potrzebna byla zewnetrzna ladowarka do baterii, ktore mialem na szczescie dwie, jednak kazda z nich trzymala po 8-12 godzin wiec trzeba bylo w ciagu dnia nimi zonglowac ;-))) przyspieszalo to decyzje o kupnie godnego nastepcy 6070. Przede wszystkim za rzecz najwazniejsza, stawialem sobie wygode i ergonomie w uzytkowaniu. Rozwazalem rozne modele, od HTC TytnII (czołg, plusy za funkcjonalnosc, minusy za niewygode i ostatecznie sie zniechecilem), po budowlane monstra nie do zdarcia jak swissvoice i oczywiscie Nokie wszelkiego rodzaju. Poczatkowy budzet z przeznaczonych 300-400zl urosl szybko do ~650zl, wiec i bylo w czym wybierac. Szybko odrzucilem dotykowce, w ogole nie bralem pod uwage sliderow (choc kusila mnie N95), i uwaga moja skupila sie juz tylko na nastepujacych telefonach Nokii:

E75
E51
6303i
5310 XpressMusic

Warto zauwazyc, iz przez dlugi czas w ogole nie bralem pod uwage zakupu wlasnie E52. Dlaczego? Sprawily to opinie uzytkownikow na forum oraz w recenzjach, plus dziwny na pierwszy rzut oka uklad klawiatury (ten z E51 podobal sie mi bardziej). Tak tez bylo do samego konca. Dopiero, gdy okazalo sie, ze w salonach/serwisach w mojej okolicy nie ma w ogole nowej E51, a nokie E75 i 6303i nie za specjalnie leza mi w reku, moje oczy skierowaly sie ku ostatniej alternatywie, jaka byla nowa E52 na polce serwisu. I tutaj spotkala mnie duza niespodzianka. Z jednej strony, nie chcialem wracac z pustymi rekami (napalilem sie tego dnia na nowa komorke), z drugiej – nawet nie chcialem kupowac przez allegro gdzie kupilbym bez problemu wymarzona e51. Mimo wszystko, gdy tylko wzialem e52 w dlon, praktycznie od razu spodobala mi sie. Swietnie wywazona, moze troche zbyt cienka i delikatna, ale cala praktycznie mi sie spodobala. Klawiatura okazala sie idealnie dopasowana. Mialem pewne wahania, czy rzeczywiscie ja brac, ale stwierdzilem, ze raz kozie smierc... to byla chyba milosc od pierwszego wejrzenia ;-))) postanowilem odlozyc na bok niekorzystna opinie, i wylozylem caly przeznaczony budzet na nowa e52 z wystawy, made in finland, z gwarancja na 2 lata.

Od razu po zakupie jeszcze w samochodzie wlozylem do niej karte 8gb zabrana z domu, i wgranymi mp3 (jestem uzalezniony od muzyki) oraz kilkoma programami. Wiekszosc nie chciala sie zainstalowac, ale PowerMP3 poszedl bez problemu. To dobrze, bo wbudowany programowy odtwarzacz w ogole mi sie nie spodobal. Sluchawek oryginalnych nawet nie testowalem, zabralem z domu douszne creative od starej mp4. Jakosc dzwieku i prostota odtwarzania z niej go, bardzo pozytywnie mnie zaskoczyly. Do sluchania muzyki z ta aplikacja po prostu jest swietna! Bije na glowe moj poprzedni odtwarzacz, ktory od razu od tej pory przeszedl na emeryture.

Nastepnie byly kolejne pozytywne zaskoczenia. Sprawdzajaca sie bateria, swietnej jakosci wyswietlacz, szybki procesor, no i GPS - w dodatku dziala tutaj program smartcomgps z mojej starej a1000. Z wgranymi mapkami topograficznymi mam teraz nieziemski sprzet w Bieszczady, dodac trzeba tez, ze bateria potrafi wytrzymac caly dzien siepania jej na okraglo GPSem i mp3jkami.

Jedyne zastrzezenia ktore posiadam, to do trzeszczacej obudowy w dolnej czesci, mimo wszystko jej delikatnosci, oraz do dzialania aparatu, galerii, odtwarzacza filmow... tyle, ze to jest TELEFON, a nie kasa pancerna albo aparat fotograficzny (od zdjec mam lustrzanke minolte). I jesli chodzi o funkcje TELEFONU, to spelnia moje oczekiwania chyba w 98%.

Tymbardziej nie jestem w stanie zrozumiec tak negatywnych opinii. Teraz az szukam ich specjalnie po internecie, bo zwyczajnie sie z nich smieje :) oczywiscie, ze e52 posiada skromne wady, ale znikaja one pod wzgledem jego ergonomii oraz funkcjonalnosci (a takze ceny).

PostNapisane: 18 maja 2011, o 21:42 
Moderator

Firmware: 071.004
Operator: orange
Jak nie jeden forumowicz wcześniej miałem E51, postanowiłem zamienić na nowszego następce

PostNapisane: 25 maja 2011, o 22:14 
User

Firmware: 052.003
Operator: już PLAY
Poprzedni był N95 Zmieniłem ze względu na baterię ale poza nią e52 chowa się do N95.

PostNapisane: 5 sie 2011, o 23:24 
User

Firmware: najnowsze
Operator: play
Dorywczo handluje sobie telefonami, więc moje wymienianie co było przed e52 trochę zajmie. W okresach przejściowych (poniżej 3 tygodni) :
z nokii :5500 sport, c5, c6, c3 t&t, e50, e61, e65, e66, e75, e90, n70, n72, n73, n76, n80, n82, n90, n91, n93, n93i, n95, n95 8gb, n96 16gb, n97 32gb,
z innych :
se:p1i, x10, x10 mini, x1, w995, w880, k850,
samsung : sgs, galaxy 551, solid 2710, omnia hd
motka : v3, e1
asus : p750

Z telefonów które miałem dużej(minimum 6 miesięcy):
Nokia e51!! - telefon wytrzymał u mnie 19 miesięcy. Moje oczko w głowie niestety skończyło rozbijając się na ścianie ( co alkohol robi z ludźmi, swoją drogą jakież to nie zwykle romantyczne zakończyć 4 letni związek w walentynki ). Dlatego przechodząc przez telefony wymienione powyżej od 14.02.2011 nieustannie szukałem e51 z ostatniej serii produkcji, i to koniecznie nowej. Niestety nie udało się więc wybór był oczywisty - zobaczymy co nokia wydała z siebie ostatnim tchnieniem, przed nieuniknionym upadkiem. Niestety jeśli nie przeproszą się z androidem nie zostanie z nich nic. Kiedyś wyznaczali trendy, teraz próbują jedynie nie zostać za daleko w tyle za htc, samsungiem i se. Niestety dla symbiana nie ma już ratunku. Samsung i SE przekonali się o tym dawno gdzie kolejno padały modele z serii G u samsunga i P/W u SE.
Tak to jeszcze na dłużej:
comunicator 9210, 9300i, 9500, e90
6310i, 6230i

PostNapisane: 22 sie 2011, o 15:48 
User

Telefon: Nokia E52
Firmware: 54
Operator: pomarancza
Nokia 3310,Nokia 6110i,Nokia 6210,Nokia 6310i,Nokia 6230i, i E52

PostNapisane: 7 paź 2011, o 14:17 
User

Operator: Orange
Już kilka lat towarzyszą mi telefony firmy Nokia. Nie było ich wiele, z tego co pamiętam pierwsza była 5110, potem bodajże 6510 , 6610, 1208. Ostatnim telefonem który miałem bodajże 3 lata była nokia N70 oraz ostatnio służbowy HTC touch pro 2. Postanowiłem zmienic bo N70 już się znudziła, baterię ładowałem co dzień itp.
E52 kupiłem dlatego bo chciałem normalny klasyczny telefon , a nie jakieś cuda nie widy z dotykowymi ekranami. Myślałem że bateria dłużej bedzie trzymać ale i tak 3-4 dni trzyma więc nie ma tragedii.

PostNapisane: 8 paź 2011, o 20:16 
User

Firmware: *#0000#
A od kiedy Nokia E 52 ma dotykowy ekran?

PostNapisane: 8 paź 2011, o 20:22 
User

Telefon: HTC Desire S 32GB
Firmware: 2.3.5
Operator: Play
Przecież napisał "cuda niewidy z dotykowymi ekranami" ,a nie że E52 ma dotykowy; o Ci biega ?

PostNapisane: 9 paź 2011, o 12:08 
User

Operator: Pomarańcz
a wiec tak :) mialem prawei komis telefonowy ;) bo lubie zmiany :) zaczlem kariere od n3210 :) potem 3310,3410 3510 i spor ich byalo nawet nie jestem w stanie wszystkich wymienic. (byly takze różne modele motoroli, samsungów, sony ericssonów)
potem przyszła pora na w810i ktory miałem ponad 1,5 roku ;) i do dzis leży w szufladzie ;) - jeden z lepszych telefonów... pewnie do dzis bym go uzywal :) jak by nie to ze czasem podróżuje i potrzebuje nawigacji :)

nastepepnie przyszla pora na 6210Navigator którego używałem ponad poł roku :) fajny telefonik :) ale klawisze pękały :|
nasteonie zmiana na n95 8gb ;) jak nowy to fajny a pozniej kłopotliwy... głośniki charczące.... anatana nawigacji którą wymieniłem, no i te tasmy wyswietlacza :| dodam mailem 3szt n95 8gb bo wydawalo mi sie ze trafil mi sie model felerny... ale one tak maja... uzywalem w sumie jakis rok ich :)
no i teraz postanowilem zmiieniec na klasyka jakis z nawigacja prosty :) nie rozsuwany.... a ze nie chce miec badziewia dotykowego to wybór padł na ten :) w sumie juz ponad miesiac użytkuje i jak na razie jestem zadowolony :) nawigacja szybko lapie fixa szypciej jak w n95 8gb :) bateria o niebo lepsza :) a reszta to w sumie to samo :P

PostNapisane: 9 paź 2011, o 15:23 
User

Sorrki to ja tak szybko czytałem i sie walnolem,odnośnie wyświetlacza a tu kolega reaguje bardzo impulsywnie.
Pozdrawiam.

PostNapisane: 9 paź 2011, o 15:33 
User

Telefon: HTC Desire S 32GB
Firmware: 2.3.5
Operator: Play
Może faktycznie źle to wyszło,przepraszam

PostNapisane: 9 paź 2011, o 16:11 
User

Ok! wszysto jest w najlepszym pożądku. :lol:

PostNapisane: 10 paź 2011, o 21:31 
User

Operator: T-Mobile
W życiu miałem trochę telefonów z tych ostatnich ostaniach 2 lat. Avila, k770i, Huawei no i jest E52.
Dlaczego E52? Dlatego, że była najciekawszą ofertą w t-mobile przy moim abonamencie.
Normalne klawisze, mocna bateria, wifi, gps, latarka. Szkoda że aparat jest kiepski i obudowa tandetna jak na biznesowy telefon.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona