Index  •  FAQ  •  Szukaj  

Teraz jest 16 paź 2018, o 04:35

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 Czemu sprzedajemy E52 i E55 i czego od następcy oczekujemy 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czemu sprzedajemy E52 i E55 i czego od następcy oczekujemy
PostNapisane: 17 gru 2010, o 06:16 
User

Trochę z obawami ale zdecydowałem się na zmianę E52 na flagowca - Nokię N8
Miałem dość przycinajacej się galerii i nieczytelnego w warunkach poza-domowych wyswietlacza (www, nawigacja)
Przeszkadzała mi także niedopracowana konstrukcja tego modely - plastikowa obudowa i tandetne polakierowane na srebrny kolor- przyciski.
Nic nie wskazywało że doczekam sie w koncu kolejnej aktualizacji FW (miałem stare 33). Inni uzytkownicy zaliczali kolejne wersje podczas gdy dla mojego PC nie było aktualizacji od niemal roku !
O aparacie nie wspominam :) ... trupa się nie kopie

Kochani. N8 to zupełnie inny świat. Wykonanie - perfekcja. Wszystko działa wreszcie tak jak powinno !!
Amoled - nie kupie juz telefonu z tradycyjnym LCD
Dualne łądowanie (jack lub usb - do wyboru)
Polecam każdemu userowi !

Jedyny minus- ciezko sie jest przestawic na dotykowy ekran. Podczas pisania sms zdarza mi sie jeszcze robic duzo błedów
Bateria tez nie jest juz tak spektakularna jak w E52 ale tragedii nie ma

Ogólnie z wymiany jestem bardzo zadowolony. Dopiero po przesiadce mogę z czystym suminiem stwierdzic ze E52 niestety sie juz mocno zestarzała

Tytuł: Re: No i sprzedalem E-52
PostNapisane: 17 gru 2010, o 10:12 
User

Telefon: e52
Firmware: 81.003
Operator: Play
E52 nie jest przestarzała.
To po prostu przyzwoity TRADYCYJNY candybar z fizyczną klawiaturą alfanumeryczną. Ot co.
Wady ma, oczywiście.
Aparat - na 3+.
A do mnie coraz częściej dochodzi, że nie można oceniać telefonu w pierwszych 3 miesiącach użytkowania. Wtedy jeszcze człowiek chce się bawić. Koniec końców to się po prostu dzwoni i wysyła sms-y.

Wykonanie N8 - rzeczywiście wspaniałe. Czekam spokojnie aż wydadzą jakiegoś tradycyjnego fona z tak pięknym wykonaniem.

Połączenie wyglądu i baterii E52 z wykonaniem i aparatem N8. Na to właśnie czekam.

PostNapisane: 17 gru 2010, o 11:47 
User

Tyle ze ten nastepca nadal bedzie miec malenki wyswietlacz - chyba ze telefon znacznie się rozrośnie...
E52 niestety jest przestarzała- głównie pod wzgledem oprogramowania. Wiem ze to juz nie TO forum (jestem juz w innej bajce) ale mozna tego doswiadczyc i zdac sobie sprawe dopiero jak sie bedzie miało doczynienia z N8 przez 4-5 dni
Do touchscreena powoli sie przekonuję
Telefon z pierwszą wersją softu (11) bije e52 na leb na szyje pod wzgledem szybkosci działania i stabilnosci aplikacji - mimo ze procki zasadniczo niemal te same

PostNapisane: 17 gru 2010, o 12:20 
User

Telefon: e52-1
Firmware: 091.003
Operator: ti-mobajl
Więc można zadać pytanie tu na forum na co czekamy? Na co się przesiądziecie? Bądź jak wyobrażacie sobie nastepczynie e-52/55?
Jak dla mnie gdyby nie fakt zbyt częstych awarii tego modelu w ogóle nie myślałbym aby go kiedykolwiek zamieniać na inny model. Jak na razie nie widzę alternatywy dla mojej e52ki mimo że już dwukrotnie wymieniano mi płyte główną ;] a telefon posiadam od sierpnia tego roku!

PostNapisane: 17 gru 2010, o 12:35 
User

Telefon: Nokia E52
Firmware: 054.003
Operator: Plus GSM
fajnie porównywać E52 do telefonu dwa razy droższego. Dla mnie E52 spisuje się rewelacyjnie jako telefon bo tego od niego oczekiwałem.

Tytuł: Re: Czemu sprzedajemy E-52 i E55 i czego od następcy oczekuj
PostNapisane: 17 gru 2010, o 12:56 
Zmieniłem tytuł wątku na bardziej adekwatny do zawartości.

A teraz na temat:
- jako urządzenie do dzwonienia i wysyłania smsów E-52 jest jak dla mnie genialne. Dobra jakość rozmów, czytelna i wygodna klawiatura, a przede wszystkim - bateria,
- co do awaryjności, to niebardzo mnie interesują inne egzemplarze. Mój działa od ponad roku bez najmniejszych problemów (tak, wiem - egoistyczne),
- jako smartfon jest to dla mnie porażka - mało intuicyjne menu, kiepskie przeglądanie internetu itp.

Na co bym zmienił? W chwili obecnej na Galaxy S. W grę by wchodził jeszcze Desire HD, ale ma zbyt słabą baterię...

PostNapisane: 18 gru 2010, o 17:05 
User

Ja widzę spory potencjał jeśli w serii E52.

Chciałbym więc, aby wykonanie przypominało to z N8 lub Samsunga Wave, ewentualnie HTC Legend - lity kawałek aluminium. Wykończenie koniecznie matowe.

Klawiatura pozostaje fizyczna, zlikwidowałbym klawisze słuchawek (zielona i czerwona - jak się dobrze zastanowicie, to nie są potrzebne zupełnie).

Tym samym zyskujemy miejsce na większy wyświetlacz. Myślę, że do 2,8". A to już jest sporo, biorąc pod uwagę, że jeszcze po bokach jest trochę miejsca. Czy to by miał być AMOLED, czy LCD to nie mam zdania - nie przetestowałem AMOLED w pełnym słońcu, a to podobno ich bolączka.

Jaka rozdzielczość? A też nie bardzo wiem. Przy 2,8" to już trzeba by mieć sporą gęstość pikseli, żeby nie było kwadratowienia za bardzo.

Aparat chętnie zaanektuję z Samsunga Wave.

I to by było na tyle.

-- 18 gru 2010, o 18:05 --

Menu jest niekonsekwentne - w jednej wersji softu tak, w drugiej inaczej.
Większość ikon można sobie przenosić w ramach jednego folderu bądź między folderami.
Temu może zaradzić sam użytkownik układając "pod siebie".

Mnie bardziej wkurza to, że do jednego miejsca można się dostać kilkoma drogami (pisałem o tym w dziale recenzji). Mało tego - jedne ustawienia zaprzeczają drugim.
Wystarczy sprawdzić ustawienia profili. A potem w tematach mamy profile muzyczne. Tylko, że one nie nazywają się zgodnie z przyjętą w dziale "Profile" nomenklaturą. Mamy tu trzy inne (Nokia, Orchestral, HipHop), które zamiast być dodane do listy profili, nadpisują swoje ustawienia dźwiękowe na aktywny akurat profil. Nędza.

PostNapisane: 19 gru 2010, o 00:45 
User

Telefon: 123456
Firmware: 052.003
W cenie do 700zł uważam że E52 jest jednym z najlepszych telefonów obecnie na rynku. Pierwsze firmware sprzed roku było trochę niedopracowane, ale ostatnie wersje sa już całkiem dobre. E52 jest bardzo szybka, lekka i bateria trzyma długo. Niestety Nokia za późno uwolniła symbiana. Mimo dużego potencjału ten system zszedł na psy i nic dziwnego że zrezygnowały z niego Samsung i SonyEriccsson. Nokia żeby się ratować daje teraz darmową nawigację a jeszcze rok temu chcieli za nią 450zł/rok na całą europę.
Do 700zł nie widzę alternatywy dla E52 a za większe pieniądze to tylko android. Na androida jest ponad 100.000 aplikacji i każdy wybierze coś dla siebie zaczynając od gier a kończąc na programach użytkowych takich jak szyfrowanie konkretnych folderów.

Nokia N8 odpada z dwóch powodów:
1. Symbian
2. Bateria 1200 mAh - to po prostu kpina z użytkowników żeby do smartfona z dużym wyświetlaczem dawać taka baterię.

PostNapisane: 10 sty 2011, o 12:35 
User

Telefon: iPhone 7
Operator: Orange
mcmc napisał(a):
Niestety, dzisiaj e52 wędruje do nowego właściciela i będę musiał częściej spotykać się z ładowarką.

I jak się sprawuje Galaxy S? Też się nad nim zastanawiałem :D

PostNapisane: 10 sty 2011, o 12:51 
Bardzo dobrze się spisuje.
Przede wszystkim jest to zupełnie inna logika obsługi. Czy lepsza? Kwestia przyzwyczajenia, ale mi odpowiada. Może opiszę swoje wrażenia po kolei...

1. Mocno wahałem się nad zamianą. Moja E52 bardzo długo trzymała, nie miałem z nią żadnych problemów. Jednak zaprzyjaźniony sprzedawca zaproponował mi SGS za taką cenę, że grzechem by było nie spróbować. Zawsze mogłem sprzedać za więcej niż kupiłem.
2. Androida trochę już znałem, bo żona ma od kilku miesięcy i5800. Zasady działania te same, różnic kolosalnych nie ma.
3. Pierwszy szok to ekran. 4 cale robią swoje. Sterowanie dotykowe działa bezbłędnie.
4. Jakość wykonania. Hmm, można lepiej (np. iPhone 4), ale można też gorzej - np. E52 ;-) Od razu kupiłem folię ochronną i futerał, bo szkoda zniszczyć taki ładny telefon :mrgreen:
5. Funkcja telefonu - sprawuje się bez zarzutu. Jakość połączeń bardzo mnie zadowala, nie zrywa połączeń, nie gubi zasięgu.
6. Sms - chwila przyzwyczajenia i qwerty daje radę, choć smsy i tak szybciej pisałem na e52 z t9.
7. Poczta - bardzo dobrze i szybko synchronizuje, bez problemu można obsługiwać korespondencję. Dużo szybciej i wygodniej niż na e52.
8. Internet - wifi działa bardzo dobrze, po sieci Plusa również. Nie mam uwag.
9. Aplikacje - no tutaj to już "niebo a ziemia". Ilość dostępnych aplikacji powala. Oczywiście spora część z nich jest całkowicie nieprzydatna, ale co tam ;-)
10. Nawigacja - zakupiłem Sygic Mobile i na trasie spisuje się bardzo dobrze. Koszt niewielki, a sterowanie dużo wygodniejsze niż w e52.
11. Bateria - tutaj miałem największe obawy, bo 14 dni w Nokii robiło olbrzymie wrażenie. W SGS jest różnie. Oczywiście można wyładować w jeden dzień, to nie jest problem. Mi starcza na 3-5 dni i uważam to za rewelacyjny wynik w kategorii smartphonów.

Tyle ode mnie - jeśli będą jakieś pytania, to chętnie odpowiem.

PS. moja E52 ma już nowego właściciela, który jest zachwycony. W sumie mu się nie dziwię :mrgreen:

Tytuł: Re: Czemu sprzedajemy E52 i E55 i czego od następcy oczekuje
PostNapisane: 10 sty 2011, o 13:54 
User

Telefon: Nokia E52
Firmware: 081.003 by sieman0 :)
Operator: T-Mobile
yaqp napisał(a):
Bądź jak wyobrażacie sobie nastepczynie e-52/55?

Ogólnie Nokia ma teraz problem. Kolejne Candybary zapewne nadal będą wydawane na S60v3 FP2, bo żeby coś zmienić i przybliżyć komfortem obsługi do N8-00 czy E7-00, trzeba byłoby niesamowicie dużo nakładu pracy, jaki wykonano przy konstruowaniu S60v5 i rozwinięciu do S^3.
Zgaduję, że jedynym ratunkiem dla niej jest teraz stworzenie miksów typu Touch and Type, czyli dotykowych wyświetlaczy z klawiaturą numeryczną, słuchawkami i klawiszem menu, bez żadnych wyspecjalizowanych przycisków. Być może uda się wtedy wepchnąć nawet Symbiana^3, na którym koncentrowane są teraz wszystkie siły.

Mój wyimaginowany następca, Nokia E5-02. ;)
- zalety E52 (bateria!),
- dotykowy Clear Black 2,6-2,8",
- Symbian^3 (rozdzielczość?),
- Carl Zeiss 8 Mpix.

Niczego więcej nie chcę. :D

PostNapisane: 26 lut 2011, o 13:55 
User

Sprzedaję E52, bo już mi się rozlatuje w rękach, taka gówniana ta obudowa.
Wracam do E51, będę miał go po raz trzeci. Coś w tym jest.
E65 -> E51 -> iPhone 3G -> E51 -> E52 -> E51

PostNapisane: 28 lut 2011, o 12:50 
User

Nie bardzo sobie wyobrażam powrót do E51...

Mały wyświetlacz
Niewygodna klawiatura
słabe wyjście słuchawkowe
brak ovi map i gps
gorszy aparat
gorszy kalendarz
brak kontekstowego wybierania numerów

przy całej masie niedociągnięć w e52, jednak powrót do e51 byłby dla mnie krokiem w tył. A nawet pięcioma krokami w tył...

Chociaż brak tej solidności wykonania...;-)

PostNapisane: 28 lut 2011, o 13:11 
User

Cytuj:
Mały wyświetlacz

0,4 cala też mi różnica.
Cytuj:
Niewygodna klawiatura

Akurat dla mnie jest znacznie lepsza w E51.
Cytuj:
słabe wyjście słuchawkowe
brak ovi map i gps
gorszy aparat
gorszy kalendarz
brak kontekstowego wybierania numerów

To mnie akurat w ogóle nie interesuje.
Cytuj:
przy całej masie niedociągnięć w e52, jednak powrót do e51 byłby dla mnie krokiem w tył. A nawet pięcioma krokami w tył...
Chociaż brak tej solidności wykonania...

Pod względem wykonania, E52 naprawdę jest beznadziejna.
Na pewno będzie mi brakowało baterii i nic więcej. To jedyny krok w tył.

-- 28 lut 2011, o 13:05 --

Plusem jest też mnóstwo patchy na FP1, bo na FP2 jest mało.

-- 28 lut 2011, o 13:11 --

E52 nie mogę nawet do kieszeni spodni włożyć, bo się zaraz połamie, a E51 i E71 to 2 najsolidniejsze telefony Nokii. Miałem kiedyś kilka upadków E51 na asfalt i żadnej ryski, a z E52 trzeba się obchodzić jak z jajkiem, po upadku rozleci się w drobny mak.

PostNapisane: 28 lut 2011, o 15:50 
User

Telefon: SGS
Firmware: 2.3.4
Operator: Plus GSM
Ludzie.
Ja rozumiem, że płacąc tyle i tyle oczekujecie od telefonu żeby był niezawodny, doskonale wykonany, perfekcyjnie spasowany, najlepiej żeby można było ładować raz na miesiąc.
Ale zrozumcie - obecnie płaci się za niego 500 - 400 zł, co można tak naprawdę za tyle oczekiwać?
Nie zauważacie większości zalet, jak, np. wygodna (moim skromnym zdaniem) klawiatura, dobry wyświetlacz.
Fakt, zmieniłbym parę rzeczy, ale i tak nie jest źle.
Jeżeli wam się coś nie podoba, zmieńcie na inny.
Tyle ode mnie. Jeżeli dostanę bana (co ostatnio zdarza się niezwykle często - zasłużenie w większości przypadków, ale IMHO powinno zaczynać się od upomnienia) za niezgadzanie się z opinią administracji, trudno, dam sobie radę, nie będę pisał i tyle.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona