Index  •  FAQ  •  Szukaj  

Teraz jest 24 paź 2018, o 01:57

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Czemu sprzedajemy E52 i E55 i czego od następcy oczekujemy 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Czemu sprzedajemy E52 i E55 i czego od następcy oczekuje
PostNapisane: 28 gru 2011, o 23:19 
User

Telefon: E52
Firmware: 07 coś tam
Operator: Orange
Używam E52 od sierpnia - właściwie września bo w ostatnim weekendzie nabyłem telefon - 2010 roku. Muszę powiedzieć, że nie narzekam praktycznie na nic w tym telefonie. System jest w porządku, WiFi też niezłe, jakość muzyki - może być, ale muszę używać CorePlayer'a z racji nieobsługiwania FLAC'a. Obudowa? Telefon pochodzi z Orange - druga seria produkcyjna, panele do tej pory dobrze się trzymają (co prawda jest parę newralgicznych miejsc, które się już przetarły, ale nie mam na co narzekać, gdyż widać je tylko pod kątem). Wytrzymałość - o telefon bałem się, lecz strach minął po tym jak parę razy wypadł mi z kieszeni na posadzkę betonową w Castoramie z wysokości ok. 1 metra. Bateria - no, muszę powiedzieć, że trochę się zawiodłem - ludzie piszą, że są w stanie wycisnąć 6-7dni na jednym ładowaniu, a tymczasem ja przy pisaniu 60smsów dziennie, słuchaniu muzyki wieczorem ok. 30-40minut, sprawdzaniu poczty przez aplikację Google'a uzyskuję 3, góra 4 dni. Martwi mnie to, ale da się przeboleć - nie boję się ładowarki, a to i tak lepszy wynik w porównaniu do 6233.

Denerwuje mnie troche galeria - przycina bardzo często i nie ma tutaj mowy o tym, żeby nawet na ślepo wejść w cokolwiek. Soft ogólnie czasem zwalnia i zdarzają się zawiechy, ale wystarczy HR i nie ma problemu.

Plusy? Wygląd - bardzo mi się podoba. WiFi, GPS, czujnik ruchu, gniazdo 3,5mm, bateria, mega wygodna klawiatura, dostępność aplikacji (tutaj z przymrużeniem oka, gdyż to Symbian i właściwie nie powienienem o tym pisać, z racji tego, że aplikacjii na ten system w necie jest cała masa). Zaliczyłbym jeszcze jakość rozmów bo każdy z kim rozmawiam zawsze jest pod wrażeniem dobrej jakości rozmowy z mojej strony - szkoda tylko, że głośniczek od rozmów nie jest najwyższych lotów i jest cichy oraz nie zawsze wyraźnie słychać rozmówcę.

Minusy? Może to tandetne, plastikowe wykonanie - odstrasza i może denerwować.

Nie wspominam o takich rzeczach jak przestarzałość systemu, gdyż nie rozpatruję telefonu w takich kategoriach. W moich oczach telefon dostaje ocenę... 8 w skali 1-10. Jest dobrze, ale mogłoby być bardzo dobrze!

Na co bym go zamienił? Nieporównywalnie na N9, ale wiadomo, że nie jest to ta sama półka. Ogólnie narazie ciężko znaleźć jakąkolwiek Nokię, która zadowoliłaby mnie pod każdym względem równie jak E52. Jeśli przyparliby mnie do muru to kupiłbym E72, 6310i, lub wróciłbym do starej, poczciwej, mocnej jak dąb i niezniszczalnej 6233 :)

Jeśli ktoś chce kupić ten telefon, polecam, ale tylko w rozsądnej cenie - nie więcej niż 350-400zł za komplet.

PostNapisane: 29 gru 2011, o 01:50 
User

Telefon: Nokia E52
Firmware: 081.003 by sieman0 :)
Operator: T-Mobile
Dobrze gada, polać mu! :)

Ja na razie nie widzę na rynku żadnego następcy poćciwej E52.

Najbliżej byłaby chyba E7, ale ze słabszą baterią i za te pieniądze to jest, proszę pana, śmiech. :D

PostNapisane: 30 gru 2011, o 12:13 
User

Telefon: e52
Firmware: 81.003
Operator: Play
W zasadzie to się pod tym mogę podpisać.
Już się pogodziłem z E52 po mariażu z Wave II.

Ta bateria to rzeczywiście kozacka sprawa. Chociaż na 3G trzyma 3-5 dni.
Jak używałem na GSM to dochodziło do 7 dni nawet pomimo słuchania radia i muzyki po 1 godzinie dziennie.

PostNapisane: 30 gru 2011, o 16:28 
User

Telefon: E52
Firmware: 052.003
Wczoraj zakończyłem test baterii mojej półrocznej E52.
W czasie testu użytkowałem normalnie telefon: łącznie kilkadziesiąt minut rozmów, kilkanaście SMS i MMS, kilkanaście zdjęć z fleszem, kilka godzin nawigacji, reszta to czuwanie (bez wyłączeń).
Uzyskany wynik - 13 dni (słownie: trzynaście) w moim przypadku całkowicie potwierdza opinię dobrej baterii tego modelu. Wynik jest prawie dwa razy większy niż poprzednio użytkowanej E51.

PostNapisane: 11 sty 2012, o 23:16 
User

Po targach CES pojawiło się wreszcie coś, co można już zacząć brać pod uwagę. (I przymykając oko na różnicę półek cenowych.)

Motorola Droid (Milestone) RAZR MAXX z bateryjką 3300 mAh. Jak dla mnie, prawdziwa bomba!
Oby też w praktyce umiała podziałać z jakiś tydzień (producent zarzeka się, że potrafi do 15 dni). :D

Nawet designem nawiązuje trochę do E52, jakby się przypatrzyć. Tylko niestety pewnie cena będzie zabójcza... :(

Obrazek

DROID RAZR 0MAXX_Dyn_R_2_Home_VZW.jpg || motorola-razr-maxx_1.jpg

Wyszła też "wersja" z QWERTY, czyli Droid 4, ale tutaj jest już standardowa bateria oraz ekran mniejszy o 0,3" przy praktycznie tych samych gabarytach.

Ostatnio edytowano 14 sty 2012, o 11:07 przez pawelooss, łącznie edytowano 3 razy

PostNapisane: 12 sty 2012, o 08:02 
A cóż to za sensacja? Lekko zmieniona wersja RAZR, która jest już na rynku. Czy bateria będzie trzymała dłużej to zobaczymy, ale przy średnim używaniu tygodnia i tak nie pociągnie.

PostNapisane: 12 sty 2012, o 14:45 
User

Oj tam, nie niszcz marzeń. :D Zdaję sobie sprawę, że do tygodnia raczej nie dociągnie, ale 5 dni może by się udało.
W każdym razie jest to WRESZCIE krok w dobrą stronę i może pociągnie za sobą konkurencję.

"Lekko zmieniona wersja RAZR" - ale bez tego nieproporcjonalnego garba o wiele ładniejsza.
Teraz tylko trzeba przez rok kasę odkładać, bo z ceną zapewne nie będą się rozdrabniać...

@DOWN, jak prawie nie używam E52, to też z 12 dni potrzyma, a raczej poleży. ;)

Ostatnio edytowano 12 sty 2012, o 16:13 przez pawelooss, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 12 sty 2012, o 15:25 
Mój SGS jak mało używam internetu i ogólnie wyświetlacza, to spokojnie 4-5 dni działa.

PostNapisane: 8 sie 2012, o 07:01 
User

Telefon: e52
Firmware: 091.003
Mnie zaciekawiła ostatnio e6 jako następca e52 (właściwie e72). Miał ktoś styczność z tym telefonem? To chyba jak na razie jedyny w miarę normalny telefon przypominający e52.

PostNapisane: 30 sie 2012, o 18:05 
User

Telefon: e52-1
Operator: ti-mobajl
Po dwóch latach zabawy z E52 przyszedł czas na zmianę fona, operator zaproponował mi kilka modeli. Telefony które mnie zainteresowały m.ni: Lumia 800, LG swift L7, SE Arc S, Sony Xperia P. Zgłebiłem temet z w/w telefonami i najbardziej do gustu przypadła mi xperi P, niestety fora tego telefonu nie są zbyt bogate w informacje i ich wadach i zaletach, sporo jest testów z czego najwieksze wady wymienione to: brak slotu karty microSD, i kiepska bateria 1305mAh, Android w ver 2,3 z oczekiwaniem na aktualizacje do ver 4, dla mnie android to "magia" caly czas do tej pory to nokia i nokia, .... co możecie powiedzieć o tym czy innych w/w telefonach. Czy przesiadka na androida wyjdzie mi na "lepsze"?

PostNapisane: 30 sie 2012, o 18:29 
Ja bym brał Lumię ze względu na płynność działania, ale to nie w tym temacie ;)

Co do następców, to jak widać mam obecnie Samsunga Galaxy S i chętnie wróciłbym do E52 ze względu na baterię. Nudzi mnie łądowanie co 1,5 doby.

PostNapisane: 30 sie 2012, o 18:32 
User

Dlatego jak do tej pory sam nie widzę sensownego następcy prócz Motoroli RAZR MAXX.

Za to zestaw Nokia E52 + jakiś tablecik jako gadżet dla bajerów dotykowych sprawdza się znakomicie. :D

PostNapisane: 30 sie 2012, o 19:00 
User

Telefon: e52-1
Operator: ti-mobajl
Tego ładowania właśnie sie obawiam, na razie wmawiam sobie ze to nie taki problem, pewnie do czasy aż zacznie mnie to irytować. Lecz cóż z "nowości" mobilnych ma wytrzymałą baterie przy ekranach równa badz wiekszej od 4 cali? Na co bym się nie zdecydował to i tak mam świadomość podłączania telefonu co wieczór do gniazdka. Tak to jest z parciem na "nowości", w E52 denerwuje mnie jej pamięć wew. nie jestem maniakiem softweru wszelkiej maści czy gier, a i tak gdy włączam przegladarke po czasie blokuje mi ja napis "brak pamięci, wyłącz aplikacje" wrrrr. Stad moje kroki ku xperii P na androidzie, co by "łyknać" czegoś innego niz symbian, ale i Lumia z Windows Phone może być dobrym wyborem, lecz nieodparta chcęc zabawy z tak rozpowszechnionym androidem pcha mnie w ten xperia P. Zawsze E52 bedzie lezała i czekała jak się 'wkurw...' na nadroida i na co wieczorne ładowanie. Widze że sam sobie odpowiedziałem co mam wybrać z tych fonów. Może jednak ktoś mnie sprowadzi z pacie na xperie P.

PostNapisane: 30 sie 2012, o 19:28 
Moderator

Telefon: E52 - 32G
Firmware: PCF 91.004 Monocle Mods
Operator: Play
pawelooss napisał(a):
Dlatego jak do tej pory sam nie widzę sensownego następcy prócz Motoroli RAZR MAXX.

Za to zestaw Nokia E52 + jakiś tablecik jako gadżet dla bajerów dotykowych sprawdza się znakomicie. :D

Popieram całkowicie i sam zostaję przy E52. Zero alternatywy

PostNapisane: 30 sie 2012, o 19:33 
Kwestia jest tylko taka, że ten tablet też trzeba będzie nosić ze sobą. A mi się nie chce...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona