Index  •  FAQ  •  Szukaj  

Teraz jest 22 cze 2018, o 10:09

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Jaki telefon był przed E52 i dlaczego zmieniliśmy? 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jaki telefon był przed E52 i dlaczego zmieniliśmy?
PostNapisane: 30 sie 2010, o 18:17 
User

Telefon: E52
Operator: Orange
Wątek założony, aby pochwalić się co mieliśmy przed E52 i dlaczego zmieniliśmy. Czy żałujemy naszego wyboru, jeśli tak to dlaczego.

Więc u mnie było tak… Poprzedniczką była N95 8gb. Telefon kupiłem używany w komisie i potem ja go użytkowałem przez prawie 2 lata.
To był najlepszy telefon jaki do tej pory miałem. Przez ten okres nawet się nie zawiesił, żadnej awarii, po prostu telefon niezniszczalny. Jako, że mam bardzo rozmowną pracę, wygadałem z niego kilka tysięcy godzin i gdyby nie jego „śmierć tragiczna”, pewnie nie miał bym dziś E52.
Wydaje mi się, że pomimo, iż był starszym modelem od e52, był o wiele, wiele lepszy.

Ps. jeszcze do dziś chodzi mi po głowie sprzedaż E52 i zakup N958gb. Ale to się jeszcze zobaczy. Najbardziej brakuje mi super aparatu 5mpix, zdjęcia robił naprawdę super, a ten z jakością zdjęć nie dorasta mu do pięt.

Teraz czekam na Wasze doświadczenia ;)

Tytuł: Re: Jaki telefon był przed E52 i dlaczego zmieniliśmy?
PostNapisane: 30 sie 2010, o 19:03 
User

Telefon: iPhone 7
E51. Długo się zastanawiałem nad zmianą, ale w końcu zmieniłem. E51 to bardzo dobry telefon. E52 bije go pod każdym względem oprócz obudowy. Mam nadzieję, że E53 to będzie E52 w obudowie E51 i oczywiście z lepszymi parametrami niż E52.

PostNapisane: 30 sie 2010, o 19:09 
User

Telefon: SGS
Firmware: 2.3.4
Operator: Plus GSM
SE K550i.
Dlaczego? Bo kończyła się umowa.
Czy żałuję? Nie, kupiłbym drugi raz bez zastanowienia, ale zmieniłbym dwie rzeczy:
- aparat
- obudowę
Co jest według mnie genialne?
- Wi-Fi
- nawigacja (może nie tyle samo funkcjonowanie, ale to, że mogę się zgubić na drugim końcu świata, a wyciągnę telefon, który mam przy sobie zawsze i wiem gdzie jestem)
- system (możliwości edycji pod własne upodobania)
Telefon, którego nigdy nie kupię? Iphone.
Teraz się wszyscy zachwycają wielozadaniowością i wideorozmowami.
Nokia miała to 5 lat temu.
Najbardziej przereklamowany telefon na świecie.

PostNapisane: 30 sie 2010, o 20:36 
Miałem C902i. Zmieniłem, bo żona potrzebowała nowego, więc miałem pretekst.

To był bardzo dobry telefon, świetnie wykonany - nieporównywalnie lepiej niż E52. Brakowało mi w nim tylko WiFi.

PostNapisane: 30 sie 2010, o 21:12 
User

Przed E52 miałem HP Voice Messenger na WM 6.1 ,dobry telefonik ale minusem to bateria max 3,5 dnia. A dlaczego E52 bo akurat nadeszła wymiana w mojej sieci a żona używa E72 i sobie chwali a ja nie chciałem klawiatóry "qwerty".

PostNapisane: 31 sie 2010, o 17:08 
User

Właśnie się rozstałem z nową E52. Nowy telefon 2 razy w kieszeni i 2 rysy. Wczoraj się zwiesił 2 razy i o te 2 razy za dużo. Wg mnie to niedopuszczalne w nowym czystym telefonie.

Dziś wróciłem (kupiłem) do starej miłości N95 8gb. Już jej nie opuszczę nigdy ;)
Jest o wiele lepiej wykonana, no i ta muzyka w tym stereo, a te zdjęcia z 5 mpix aparatu.
Jestem szczęśliwym. To definitywne pożegnanie z niewypałem e52.

ps. kto nie miał n95 8gb nigdy nie zrozumie co mam na myśli. Wg mnie najlepszy telefon!

Pozdrawiam,
Gustaw

PostNapisane: 31 sie 2010, o 17:41 
User

Firmware: 054.003
Operator: Plus
Ja w ciągu 1 roku posiadałem bardzo dużo telefonów.
We wrześniu 2009 pozbyłem się N82 i kupiłem Omnię HD, którą w styczniu zamieniłem na 3G.
3G w lutym wymieniłem na nową E52.
Podobała mi się, ale dałem mamie, a sam kupiłem Samsunga i8510.
Od kwietnia do wakacji używałem i8510 na zmianę z C902 i nokią 5130. Wymieniłem C902 i i8510 na E52 nową z powrotem, na dodatek czarną i jestem zadowolony :)
Myślę jeszcze nad E71, bo piszę bardzo dużo SMS-ów i bardzo długo mi to zajmuje na E52 i jest męczące.

PostNapisane: 31 sie 2010, o 17:57 
User

Telefon: iPhone 7
Gustaw napisał(a):
Dziś wróciłem (kupiłem) do starej miłości N95 8gb. Już jej nie opuszczę nigdy ;)
Jest o wiele lepiej wykonana, no i ta muzyka w tym stereo, a te zdjęcia z 5 mpix aparatu.
Jestem szczęśliwym. To definitywne pożegnanie z niewypałem e52.

"N" to multimedialne, a "E" biznesowe, więc jak można porównywać takimi argumentami?
A jeśli już się czepiasz wykonania, to sobie porównaj N95 8GB z E51 lub E71, to dopiero zobaczysz co znaczy 'dobre'.

PostNapisane: 1 wrz 2010, o 14:27 
User

Firmware: 081.003.C00.01
Miałem Nokię 6300.
Telefonik był fajny, wszystko działało jak trzeba.
Często używałem go jako nawigacji (Naviexpert) i trochę uciążliwa była plątanina kabli z gniazda zapalniczki samochodowej (ładowarka do telefonu i zewnętrznego modułu GPS).
Chciałem też sobie robić zrzuty wycieczek rowerowych, a także korzystać z map telefonicznych (np. Trekbuddy). Pod Javą niestety jak jedno, to nie drugie. Tak samo jak np. dostałem SMS - musiałem wyjść z Naviexperta czy Buddyway, żeby go odebrać a jak jechałem rowerem - nieodebrany SMS poprzez miganie rozładowywał baterię. Z zewnętrznym modułem GPS było to też trochę uciążliwe, poza tym bateria (telefonu i modułu) nie wytrzymywała dłużej, niż kilka godzin. A jeździ się czasem daleko :D.
Znalazłem więc coś, co ma wbudowany GPS, jest na Symbianie i ma dużą baterię (dla przykładu: 7 kresek, wyjeżdżam na 7-8 godzin z włączonym Sportstrackerem, wracam i nadal 7 kresek ;)).
Inna sprawa, że Nokia 6300 nigdy mi się nie powiesiła, a program do zrzutu tras ani razu się nie wyłączył. Z E52 nie ma tak dobrze, niestety. Parę razy wywaliło Naviexperta w przypadku zjechania z trasy, albo tak w ogóle, bez powodu (a to bardzo ważne, jak program ma ostrzegać przed fotoradarami, a się niepostrzeżenie wyłączy). Pan w infolinii Naviexperta twierdził, że to kwestia wadliwej płyty, ale chyba nie mam wadliwej.
Ale jak na razie ciągnę, i znoszę fochy. Nie mam czasu użerać się z ewentualnymi serwisami.
Ufff... ale się rozpisałem :).

PostNapisane: 3 wrz 2010, o 05:57 
User

E66 [ach to skrzypienie obudowy, pojawiły się problemy z zasięgiem] wczoraj oddałem w zamian za E52 - nie obyło się bez dopłaty ;)
Na razie kilka wątpliwości staram się rozwikłać ale jest szansa że to bd udany zakup.

PostNapisane: 3 wrz 2010, o 10:17 
User

Telefon: Nokia E52
Firmware: 052.003
Operator: Play
Przed E52 był HTC TYTNII. Telefon świetny. Klawiatura QWERTY niezrównana. Jednak przyszedł czas na zmiany (u mnie średnio co 3 miesiące takowy nadchodzi). TytnII to przede wszystkim świetne urządzenie nawigacyjne (każda nawigacja śmiga, że hej). Jednak Windows Mobile zaczął mnie już męczyć. Bateria przy intensywnym użytkowaniu max. 1 dzień. Zupełne przeciwieństwo E52. Na razie Nokia jest jeszcze na etapie poznawania. Ale pierwsze wrażenia tylko pozytywne. Nawigacja OVI lepsza niż przypuszczałem. Telefon jest już po wymianie głośnika.
Pozdrawiam.

PostNapisane: 6 wrz 2010, o 15:00 
User

Poprzednim modelem telefonu był SE p1i. Nadszedł czas końca umowy i wyboru telefonu. Czytając same pochlebstwa na temat e52 wybór był oczywisty - no to Nokia ! Zadowolony wróciłem z salonu, odpakowuje telefon, włączam go i działa. Niestety me zadowolenie szybko uciekło, telefon gubił zasięg, wyłączał się, zawieszał. Nie pozostało nic innego jak skorzystać z rękojmi przysługującej abonamentom firmowym - i tu o dziwo czas oczekiwania na naprawę wyniósł tyle samo co reklamacja. Po odzyskaniu telefonu, myślałem że kłopoty mam już za sobą. Niestety nic bardziej mylnego, telefon wrócił z serwisu w Raszynie, gdzie jakiś dyletant go źle poskładał - klawiatura działała jakby miała przynajmniej rok użytkowania za sobą, a telefon użytkowałem niespełna 1 dzień. Pomijam zachowanie ludzi w salonie, podirytowany postanowiłem we własnym zakresie udać się do serwisu i doprowadzić telefon do normalnego stanu. Serwis Noki w Gliwicach zajął się mym problemem "na miejscu". Wymienili klawiaturę, lecz niestety nadal nie działała jak należy. Wydaje mi się że jak na telefon biznesowy, e52 powinna reprezentować lepszy standard, jestem bardzo zawiedziony z tego telefonu i najpewniej nikomu go nie polecę. Po moim starym p1i została tylko łezka w oku - pora poszukać poważnego telefonu !

PostNapisane: 7 wrz 2010, o 22:55 
User

Telefon: Nokia E52
Firmware: 034.001
6510 - wspaniały Snake II :)
6100 - w sumie nic ciekawego
6230i - godny polecenia, dobra bateria, w końcu karty pamięci [!] i mp3
E50 - gorszego telefonu w życiu nie widziałem , 32mb ramu i 133[?]mhz procesor to zdecydowanie za mało jak na symbiana i on to doskonale prezentował (5sek na reakcje, 30sek otwieranie smsa)
E51 - telefon poprostu wspaniały, problemem była tylko bateria trzymająca pół dnia i brak gpsa ... a tak to lepszy trudno znaleźć , chyba kiedyś z sentymentu do niego wrócę
E52 - narazie w fazie testów, ale wydaje mi sie godnym następca E51 :)

E50 miała 233 MHz ;) wiem bo sam jeszcze mam taką
Quantum

PostNapisane: 11 wrz 2010, o 13:14 
User

Operator: Play
zmiana operatora i umów:) zawsze dawałem Brackiemu telefony przy przedłużaniu umów bo młodszy i bardziej nowinkami zafascynowany. Ja działam od paru lat na 6280, 6300 i teraz doszla do tego E52. 6280 jak na slidera to troszke przy gruba, ale za to wytrzymala (uzywam do tej pory z taktakiem), 6300 idealny wg mnie prosty, bateryjka 3ma niezle bez zbednych bajerow (nadal uzywam orange) niom i teraz w Playu E52. W koncu ja wziąłem sobie telefonik, bo denerwowało mnie zapominanie nawigacji a telefon jednak zawsze sie ma przy sobie (tym bardziej ze gl nr wrzucony jest do E52). Jak na razie to o E52 powiem, ze bateryjka mnie nie zachwyca (poczekamy zobaczymy) no i klawisz usuwania troche czesto mi sie wciska ale to z racji pewnie rozmiarow paluszkow :)

PostNapisane: 11 wrz 2010, o 23:04 
User

Firmware: 091.003
Operator: Orendż
U mnie przed E52 była stara poczciwa motka V3i (okres przejściowy) a przed nią Motorola ROKR E8. Przyciągnął mnie zdecydowanie design, duża możliwość modyfikacji (wgrywania, patchowania), oraz pojemność, co idealnie pasowało na odtwarzacz muzyczny w telefonie. Jednak używałem jej miesiąc, kolejne 3 przeleżała w pudełku, po czym sprzedana została ze stratą 300zł. Szybkość telefonu zdecydowanie zaważyła na jego zmianie. A jeszcze przed nią znowuż poczciwa motka V3i (ponad 2 lata). Wcześniej jakaś stara nokija i pierwszy telefon: Siemensik C45.
Aktualnie E52 i chyba zmienię dopiero na E53 ^^

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona