Index  •  FAQ  •  Szukaj  

Teraz jest 23 maja 2018, o 16:03

Darmowy internet przez Bluetooth na Symbianie 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Darmowy internet przez Bluetooth na Symbianie
PostNapisane: 27 lip 2010, o 20:14 
User

Telefon: E55
Witam,

wklejam nie swój poradnik jak korzystać z internetu w telefonie z symbianem via Bluetooth. Poradnik jest przekopiowany w całości (jedynie dodałem w pkt 8 gdzie znaleźć opcję dodania pkt dostępu w telefonach E52 i E55). poradnik został skopiowany za zgodą autora w niezmienionej formie.

Osobiście korzystam z tej formy wyświetlania stron internetowych przez Bluetooth z komputera stacjonarnego, jedynie zaznaczam że ta forma połączenia nie potrafi ustanowić połączenia szyfrowanego/bezpiecznego więc można jedynie przeglądać strony internetowe (chociaż udaje się np. zalogować do poczty na onet.pl). Szybkość połączenia nie jest zawrotna, ale można sobie poczytać onet.pl kiedy siedzimy sobie na "tronie" i to zupełnie za darmo w komórce :D

A więc zaczynamy!!!

przez myju14 26 kwi 2009 18:39

Witam
To mój pierwszy poradnik,więc proszę o wyrozumiałość.
Opisze wam sposób na połączenie telefony przez Bluetooth aby uzyskać darmowy internet na Symbianie opisane na przykładzie n95 w innych modelach będzie podobnie.

Co nam potrzeba:
-adapter bluetooth
-Pacote.Hiisi.plus
-IVT BlueSoleil Mobile v6.0 Build 227.0

Wszystkie pliki można pobrać z tej strony :

http://www.4shared.com/file/76908625/9c852dce

Są tu wszystkie pliki.

1.Trzeba wypakować wszystkie pliki z "Pacote.Hiisi.plus.rar"

2.Wchodzimy w folder "Pacote.Hiisi.plus" i instalujemy "jre-6u11-windows-i586-p.exe"

3.Instalujemy "BlueSoleil Mobile v6.0" który znajduje się w folderze "Pacote.Hiisi.plus/IVT_Corporation-BlueSoleil".Należy uruchomić "setup.exe".

4.Po instalacji kopiujemy plik "patch.exe" który znajduje się w folderze "Pacote.Hiisi.plus\IVT BlueSoleil Mobile v6.0 Build 227.0" do folderu "C:\Program Files\IVT Corporation\BlueSoleil" i uruchomiamy "patch.exe".Gdy pokaże się "OK" lub "Cancel" to wybieramy "OK".

5.Podłączamy adapter bluetooth i uruchamiamy BlueSoleil .Jeśli nie mamy skótu na pulpicie będzie w lokalizacji "C:\Program Files\IVT Corporation\BlueSoleil".

6.Instalujemy na telefonie aplikacje "Hiisi Proxy" który znajduje się w lokalizacji "Pacote.Hiisi.plus\Hiisi1.6.3\Hiisi\bin" są to pliki .jad i .jar.

7.Przechodzimy do telefonu.Instalujemy aplikacje Java którą wrzuciliśmy na telefon.

8.W telefonie wchodzimy w Menu-->Ustawienia-->Połączenia-->Punkty dostępnu.i Wybieramy "Opcje-->Nowy punkt dostępu"

Edit: W Nokii E52 / E55 nowy punkt dostępu tworzymy w:
Menu-->Panel sterowania-->Ustawienia-->Połączenie-->Sieci docelowe-->Punkt dostępu (Dod. now. pkt dos.)

Ustawiamy:
Nazwa Połączenia:BT (Można dać jako kto chce)
Nośnik danych:WLAN
Nazwa sieci->Wprować ręcznie i wpisujemy taką samą jak w "Nazwa Połączenia" czyli umnie BT.
Status sieci:Publiczna
Typ sieci:Ad hoc
Tryb zabezp.WLAN:Sieć otwarta
Ustawienia zabezp.WLAN:Nie ruszamy
Strona główna:Nie ruszamy

Nie wycofujemy.Wybieramy opcje i Ust.zaawansowane

Pierwszych dwóch opcji nie ruszamy
Kanał ad-hoc:Automatyczny
Adres serwera proxy musimy wpisać :127.0.0.1

Numer portu proxy:1234
Po wino wyglądać tak:

Zapisujemy(wystarczy wrócić).
9.Włączamy Bluetooth w telefonie.
10.Teraz przechodzimy do PC.
11.Włączamy BlueSoleil i naciskamy na klawiaturze F5 lub u góry programu wybieramy "Bluetooth-->Search Deavices"

12.Gdy wykryje telefon Klikamy prawym przyciskiem myszy i wybieramy "Pair".

13.Pokarze się okno "passkey"wpisujemy np.0000 i to samo w telefonie

14.Przechodzimy do "bluetooth " w telefonie i urządz.powiązane.wybieramy nasz PC (zależy jak go podpisaliśmy) i "opcje-->autoryzowane",wybieramy "ok".

15.Wracamy do naszego komputera i "BlueSoleil",klikamy prawym przyciskiem myszki i wybieramy "Properties"

Pokaże się okno, z zakładek u góry wybieramy zakładkę "Authorization"

Pierwszy to nasz COM.Wyłaniamy okno,nic nie zaznaczmy.
16.Przechodzimy do folderu Pacote.Hiisi.plus-->Hiisi1.6.3-->Pihatonttu.
Znajduje się tam plik "Pihatonttu.bat".
Edytujemy go.

Na końcu zmieniamy COM jak na obrazu na ten co widzieliśmy w punkcie 15.

Com "7" zmieniamy na nasz ,w moim przypadku jest to "5" ,zapisujemy i wyłączamy notatnik.Uruchamiamy plik "Pihatonttu.bat".

Zostawiamy okno włączone.
17.Przechodzimy do telefonu,uruchamiamy aplikacje "Hiisi Proxy".Zezwalamy na połączenie.Wybieramy "bluetooth mode"

Czekamy aż znajdzie masz PC,wybieramy jego(będzie miał nazwę taką jaką mu nadałeś).

Znowu szuka,Wybieramy pierwsze,gdy pokaże się napis"Hiisi Proxy {bluetooth Mode}idling...
Wybieramy "opcje" i zakładkę "setting"

Zaznaczamy "Check Now" i w User Agent Mozilla/5.0.

Dajemy OK.Zgadzamy się żeby programowi używam aplikacji komunikacyjnych
18.Na PC pokaże się Okno Zaznaczamy w kwadraciku i dajemy OK
19.W telefonie pokaże się napis:

Należy aplikacje zminimalizować Naciśnij guzik "MENU"!
20.Teraz w telefonie wchodzimy w Internet i przy łączeniu wybieramy profil "BT'(zależy jaką nadaliśmy profilowi nazwę)

Gdy chcemy włączyć internet odnowa to realizujemy punkt "17" i uruchamiamy "BlueSoleil" i "Pihatonttu" który znajduje się w lokalizacji Pacote.Hiisi.plus\Hiisi1.6.3\Pihatonttu

Mam nadzieje że pomogłem XD
Wszystkie prawa zastrzeżone,kopiowanie i wstawianie poradnika na inne fora bez zgody autora(mojej) zabronione.

Koniec 8-)
życzę miłego serfowania i w razie pytań służę pomocą ;)
Pozdrawiam

Tytuł: Re: Darmowy internet przez Bluetooth na Symbianie
PostNapisane: 29 lip 2011, o 23:47 
User

Telefon: E52
Firmware: 033002
Operator: PLAY
Pierwszy to nasz COM."Wyłaniamy"????? (mam rozumiec ze miało byc wyłączamy lub zamykamy?) okno,nic nie zaznaczmy.
16.Przechodzimy do folderu Pacote.Hiisi.plus-->Hiisi1.6.3-->Pihatonttu.
Znajduje się tam plik "Pihatonttu.bat".
Edytujemy go. (zrobilem tak ale niewiem jaki nr portu wpisać)

Na końcu zmieniamy COM jak na obrazu (na jakim obrazu?) na ten co widzieliśmy w punkcie 15. Powróciłem do pkt 15 ale tam nie widziałem zadnego nr portu... "15.Wracamy do naszego komputera i "BlueSoleil",klikamy prawym przyciskiem myszki i wybieramy "Properties"" :shock:

PostNapisane: 30 lip 2011, o 09:09 
Moderator

Telefon: E52 - 32G
Firmware: PCF 91.004 Monocle Mods
Operator: Play
Albo idziemy do sklepu kupujemy za 50 zł router Wi-Fi i mamy pełen darmowy internet bez takich cyrków :).
Może komuś się przyda taka metoda ale jak dla mnie to masakra jest.
Najważniejsze rozumiem, że wklejasz cudzy poradnik ale popraw literówki, stylistykę bo tego się czytać nie da - strasznie chaotyczny ten artykuł.
I co ciekawe dlaczego jest to artykuł do telefonów z Wi-Fi ;) autor chyba też to przepisał.

PostNapisane: 18 cze 2017, o 17:50 
User

Telefon: E52
Z tym internetem to już przeżytek. Nie ma sensu bawić się w tego rodzaju technologię, kiedy większość smartfonów ma już Wi-Fi. Dzięki tej niesamowitej technologii mamy dostęp do internetu na prawie każdym urządzeniu. Dodatkowo, dzięki temu, że mam internet światłowodowy - na telefonie mam prędkość 600Mb/s :) Kto by kiedyś pomyślał o takim rozwiązaniu? Inowrocław podpisał umowę z Orange i teraz mogę cieszyć się super szybkim internetem na każdym urządzeniu w domu :) Sprawdźcie tutaj jak to działa: http://swiatlowod.orange.pl/inowroclaw - nie lepsze? :)