Index  •  FAQ  •  Szukaj  

Teraz jest 11 gru 2018, o 12:07

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
 Ovi Maps - FAQ 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ovi Maps - FAQ
PostNapisane: 24 sie 2010, o 06:43 
User

Telefon: E52
Firmware: 31.012
Operator: Era
Q: Czy nawigacja w Nokii jest darmowa czy nie?

A:
Od wersji 3.03 programu Ovi Maps, nawigacja jest calkowicie darmowa wylacznie dla nastepujących modeli telofonow: X6, N97 mini, N97, E72, E55, E52, 6730 classic, 6710 Navigator, 5800 XpressMusic, 5800 Navigation Edition, 5230.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Q: Nawigacja laczy sie z Internetem - czy da sie to zmienic??

A:
Nasze telefony wyposazone sa w tzw. Assisted GPS (AGPS). To znaczy, ze zwykly GPS komunikujacy sie z satelitami jest wspomagany przez dane ladujace sie przez Internet, a z za to w wiekszosci przypadkow operator pobiera oplate. Dla ograniczenia kosztow mozna to wspomaganie wylaczyc. W telefonie wybieramy:

Aplikacje -> Gps -> Mapy -> Opcje -> Ustawienia -> Internet -> Połączenie i tu wybieramy Offline

Dodatkowo:

Nawigacja -> Opcje -> Ustawienia -> Nawigacja -> Udoskonalanie map i tu wybieramy Wyłączone

oraz:

Menu -> Aplikacje -> GPS -> Dane GPS -> Opcje -> Ust. pozycjonowania -> Metody pozycjonowania i wybieramy znaczone TYLKO Zintegrowany GPS

Teraz nawigacja nie powinna laczyc sie z Internetem.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Q: Skad sciagnac i jak zainstalowac program Ovi Maps?

A:
Wchodzimy na srone: LINK i z listy select your device po lewej stronie wybieramy swoj model telefonu. Najszybciej i najtaniej jest sciagnac plik instalacyjny na komputer i zainstalowac go w telefonie przez np Nokia PC Suite. Zatem w oknie, ktore sie nam pokaze po wyborze modelu telefonu klikajamy na link, ktory zaznaczylem czerwona ramka:
Obrazek

a potem:

Obrazek

Sciagniety plik instalujemy przez PC Suite.

Q: Jak sprawdzic czy posiadane mapy sa aktualne czy wymagaja aktualizacji?

A:
Te informacje sprawdza Nokia Map Loader, ktory dziala (byly plotki, ze przestal dzialac na rzecz OVI Suite).

Nokia Map Loader do pobrania stad: LINK

Q: Skad sciagnac i jak zainstalowac nowsze wersje map?

A:
Mapy mozna wgrac w dwojaki sposob:

1. Wgrywanie za pomoca Nokia Map Loader

Po sciagnieciu Nokia Ovi Maps, ktore opisalem wyzej na tej samej stronie pojawi sie ponizej mozliwosc sciagniecia Nokia Map Loader:

Obrazek

Jezeli powyzszy sposob nie dziala, program mozna pobrac z innego zrodla: LINK

Wybieramy jezyk angielski i klikamy na Download, a po sciagnieciu na komputer instalujemy program. Po odpaleniu program poprosi o podlaczenie telefonu do komputera:

Obrazek

Laczymy telefon z komputerem za pomoca kabla lub BT wybierajac w telefonie tryb PC Suite. Program automatycznie znajdzie, sciagnie i zainstaluje najnowsze mapy. Oprocz mapy polski program wrzuci nam tez mapy Czech, Slowacji i Wegier. Dodatkowo mozna wybrac odpowiedni glos do podpowiedzi glosowych: w programie Nokia Map Loader klikamy na zakladke Voices i wybieramy Polish female.

2. Wgrywanie za pomoca Nokia OVI Suite

Jest to sposob moim zdaniem prostrzy i pozwalajacy wybrac dokladnie jakie mapy chcemy miec w telefonie.

Po uruchomieniu najnowszej wersji programu Nokia OVI Suite (do pobrania STAD) przechodzimy do Widok -> Idz do -> Mapy:

Obrazek

Tu mamy do wyboru mapy oraz glosy do wskazowek glosowych:

Obrazek

Po wybraniu odpowiedniej mapy/glosu klikamy na przycisk pobierz - mapy sciagna sie i zainstaluja.

W OVI Suite mozna przejrzec jakie mapy i glosy mamy zainstalowane w telefonie klikajac pod napisem Mapy w urzadzeniu XXXXX na przycisk Wszystkie:

Obrazek

Tutaj mozemy wywalic mapy, ktorych nie potrzebujemy.

Q: Jak sprawdzic jaka wersje programu Ovi Maps mam w telefonie?

A:
Wchodzimy w:

Aplikacje -> Gps -> Mapy -> Opcje -> Pomoc techniczna -> Informacje

Tu w pierwszej linijce na poczatku bedzie np. v3.03, a poniezej bedzie wersja mapy np. 0.1.23.112

Q: Jak w nawigacji wyszukuje sie lokalizacje danej ulicy?

A:
W aplikacji wybieramy przycisk Samochod... a nastepnie Ustaw miejsce docelowe i Wyszukaj. W okienku, ktore sie pojawi wpisujemy:

miasto, ulica nr czyli np. Poznań, Sochaczewska 6

Q: Dlaczego bardzo dlugo musze czekac na znalezienie przez GPS satelity?

A:
Szybkosc laczenia sie z satelita uzalezniona jest od kilku elementow:

- miejsca, z ktorego sie laczymy (na ostwartym terenie laczy sie szybciej)
- wlaczonej/wylaczonej opcji AGPS (GPS ze wspomaganiem laczy sie szybciej)
- usytuawania satelit na niebie (czasem po prostu sa chwilowo niefortunnie ustawione)

Z opinii uzytkownikow wynika, ze GPS lapie satelite w ciagu od kilkudziesieciu sekund do az 10 minut...
Jakosc polaczenia z satelitami zobrazowana jest zielonymi kreseczkami w dolnej prawej czesci ekranu - im wiecej zielonych kreseczek tym polaczenie lepszej jakosci. W wersji 3.04 beta programu Ovi Maps zrezygnowano z tego wskaznika...

Q: Dlaczego nie dziala mi kompas?

A:
Cytuj:
W instrukcji jest wyraźnie napisane, że trzeba skalibrować kompas aby poprawnie działał.

Trzeba wejść w mapy > moja pozycja
Nasepnie wyłaczyć kompas(klawisz 5, czerwony kolor) i obracać telefonem jak na obrazku w instrukcji(robić ósemki w powietrzu) Po kilku chwilach kompas sie skalibruje i będzie działał poprawnie.

Zalecam to robić z dala od metalowych przedmiotów, komputerów, mikrofalówek, wzmacniaczy itp.. najlepiej w otwartym terenie, trzymając telefon możliwie płasko.

Q: Gdzie fizycznie instalowane sa mapy?

A:
Mapy instalowane sa na karcie pamieci w katalogu CITIES

Q: Jak uzyckac informacje o fotoradarach na drodze itp?

A:
W trybie nawigacji wybieramy Opcje -> Inf. o ruchu -> Aktualizuj inf. o ruchu

Q: Co to jest opcja 'serwer pozycjonowania'??

A:
Cytuj:
Jest to wspomaganie GPS sygnałem GSM.
Telefon komunikuje się ze stacją bazową (z której łapiesz zasięg) i wtedy jest w stanie w przybliżeniu podać twoje położenie.

Q: Czy jest mozliwosc, aby po znalezieniu punku docelowego zobaczyc ten punkt na mapie (tak jak to jest np. w Automapie)

A:
Jeśli mamy wersje mapy 3.xx to po znalezieniu i wybraniu danej lokalizacji pod prawym przyciskiem nawigacyjnym jest mozliwosc zobaczenia trasy do tego punktu na mapie.

Ostatnio edytowano 6 wrz 2010, o 08:29 przez martinii, łącznie edytowano 4 razy

Tytuł: Re: Ovi Maps - FAQ
PostNapisane: 24 sie 2010, o 12:44 
User

Bardzo dobry poradnik!! Brawo !! tylko jedna uwaga: Już nie proponują ściągania map przez Nokia Map Loader :( ( niestety) a jedynie przez kobyłę Nokia OVI Suite......

PostNapisane: 27 sie 2010, o 19:16 
User

Operator: Play
Od niedawna jest posiadaczem noki E51 i mam taki problem z nawigacją a dokładnie z Ovi Maps. Chodzi o to, że podczas używania zaczęły mi uciekać pieniądze po czym przeczytałem post powyżej i zmieniłem opcje tak jak jest napisane. Po zmienieniu jest problem ze znalezieniem trasy wyskakuje komunikat brak trasy na offline czy cos takiego i nadal czasami pobiera pieniadze nie wiem od czego jest to zależne. Czy może zmienie nawigacje na zupełnie darmowa czy wogóle sa takie ?? Jak tak to prosił bym o link do pobrania.

PostNapisane: 21 paź 2010, o 06:24 
User

Od siebie pragnę jeszcze dodać, iż na znalezienie przez GPS satelitów ma wpływ także częstotliwość używania GPSa, oraz lokalizacja.
Gdy długo nie uzywamy urządzenia, lub telefon był długo wyłączony, GPS musi pobrać cały almanach satelit (czyli ich położenie, na orbicie, numerację itp) i może to trwać dość długo.
Podobnie ma się rzecz gdy drastycznie zmienimy swoją lokalizację, względem tej, w której GPS został wyłączony. Przykładowo Używając ostatnio GPSa w Szczecinie, po przejechaniu do Sanoka będziemy czekać znacznie dłużej na "złapanie fixa" niż np. w Goleniowe.
Należy to mieć na uwadze i uzbroić się po prostu w cierpliwość.
Identycznie sytuacja będzie wyglądać po różnych resetach fona, zmianach firmware, czy zmianie OviMap

PostNapisane: 7 gru 2010, o 14:03 
User

Telefon: e52
Firmware: 031.012
Operator: orange
Witam, poczytalem troche o tych mapach ovi i wciaz mam ta sama sytuacje ze navi dziala tylko 15-20 sekund a potem mam info ze mam sie polaczyc ze sklepem i zaplacic za uzywanie mapy. Jak zaznacze ze nie chce sie laczyc e sklepem albo ze nie potwierdzam zakupu to mapa zostaje ale nawigacja sie rozlacza. To jak w koncu jest sa te mapy darmowe czy nie?

PostNapisane: 7 gru 2010, o 15:26 
Nawigacja jest darmowa o ile masz mapy zainstalowane w telefonie.

PostNapisane: 8 gru 2010, o 09:47 
User

Firmware: 033.002
Operator: PLUS
jak wyłączyć przyciąganie do dróg w ovi?

PostNapisane: 8 gru 2010, o 15:46 
User

Telefon: SGS
Firmware: 2.3.4
Operator: Plus GSM
Niestety, nie da się.

PostNapisane: 12 gru 2010, o 22:18 
User

Telefon: E55
Operator: era
aplükacja jest darmowa w nowszych(najnowszych)wersjach,wtedy wszystko dziala gratis!

PostNapisane: 13 gru 2010, o 20:32 
User

Firmware: 033.002
Witam, ja mam problem, że przy wybieraniu kierunku, w którym chcę jechać pokazuje mi , że szuka offline i nie można w tym offline znaleźć wyniku... co to może być? Przepraszam za pewnie głupie pytania ale byłam z tym i w salonie Nokii i u operatora i nikt nie umie pomóc...

PostNapisane: 14 gru 2010, o 20:32 
User

Firmware: 081.003.C00.01
Operator: Orange
A masz wgrane mapy?

PostNapisane: 14 gru 2010, o 20:43 
User

Operator: play
Ja mam to samo. Czasem znajduje wyszukiwane miejsce a innym razem nie.

PostNapisane: 17 gru 2010, o 21:10 
User

Firmware: 051.018
Cześć mam dziwne pytanie : Mam nowy zhakowany soft 052.003 , który zawiera już po instalacji Ovi Mapy.Gdy wchodzę w opcje a dalej w informacje pokazuje mi :
v3.03 10mw13 coś tam coś tam a pod spodem
Map version 0.1.25.114-Czy to oznacza , że mam wgrane mapy?Bo ja sam nic nie wgrywałem .

PostNapisane: 17 gru 2010, o 21:37 
User

Firmware: 081.003
Dziwne, bo to nie jest najświeższa wersja aplikacji. Proponuję abyś ściągnął sobie najnowszą.
Poza tym musisz wgrać interesujące Cię mapy przez PC - BYŁO JUŻ O TYM... POSZUKAJ...!

PostNapisane: 17 gru 2010, o 21:59 
User

Firmware: 051.018
Dobra , faktycznie tyra zainstalowałem chyba najnowszą 3.4 wersje Ovi Map sciagnelem mapy przez Ovi Suite i gra dzięki , dobry poradnik , no i w końcu nie ciągnie neta.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona